Ana SayfaHaberlerUzun Zamandır Çalmıyoruz'dan "Yıldızlar" yayında

Uzun Zamandır Çalmıyoruz’dan “Yıldızlar” yayında

Hayatın inişli çıkışlı olmasından etkilenen Uzun Zamandır Çalmıyoruz, umutları gerçekleşmese dahi içindeki ümidi yitirmeyenlerin hikayesini, iki farklı versiyonla yayınladığı yeni teklisi “Yıldızlar” ile anlatıyor.

İstanbullu indie rock grubu Uzun Zamandır Çalmıyoruz, 18 Eylül tarihinde “Yıldızlar” isimli teklisini BBI Music Co. etiketiyle yayınladı. UZÇ, geçmişe duyduğu özlemle Yıldızlar’ın iki farklı versiyonunu yayınlarken ilk versiyonda daha elektronik ve canlıyken, ikinci versiyonda daha akustik ve nostaljik.

Denizcan Özdemir ve Lütfican Umut’un 2018 yılında kurduğu UZÇ, vokal olarak Giray Darga’nın da 2020 yılında gruba eklenmesiyle birlikte geçtiğimiz mayıs ayında “Dünya” teklisini ve hemen akabinde bu parçanın video klibini, temmuz ayında ise “Güne” adlı parçasını yayına almıştı.

Grup üretimlerine hız kesmeden devam ediyor.

UZUN ZAMANDIR ÇALMIYORUZ KİMDİR?

2018 yılında Denizcan Özdemir ve Lütfican Umut tarafından Tünel’deki bir stüdyoda temelleri atılan Uzun Zamandır Çalmıyoruz, ismine uygun olarak 2020’ye kadar çok az üretim yapabilmiş, 2020 yılında gruba Giray Darga‘nın vokal olarak katılmasıyla çalışmalarına hız kazandırmıştır. Beraber ilk teklileri olan “Dünya” tamamen evde kaydedilip mikslendi ve 29 Mayıs 2020’de yayınlandı. Uzun Zamandır Çalmıyoruz; Covid-19’un değiştirdiği bu günlerde ‘yeni normal’in melodisini ortaya koymaya, duygu ve düşüncelerini ifade etmek için besteler yapmaya devam ediyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR