Ana SayfaelektronikVelican Sagun ve Bora Çifterler'den set sürprizi

Velican Sagun ve Bora Çifterler’den set sürprizi

Sanat, tasarım ve performans odaklı beynelminel, disiplinlerarası çalışma alanı olan Peep Art Space nisan ayının başında başladığı canlı setlerinin üçüncü bölümünde Velican Sagun ve Bora Çifterler’i konuk etti.

Uzun zamandır Mabel Matiz, Ersay Üner, Murat Dalkılıç ve İstanbul Kainat Bandosu’yla birlikte çalışan multi-enstrümantalist ve perküsyonist Velican Sagun ve müzisyen, prodüktör ve videographer Bora Çifterler, Peep Art Space performansı için bir araya geldi.

Velican Sagun şöyle anlatıyor bu performansı: “Uzun zamandır yaptığımız ev meşkleri bir noktadan sonra bizi kalıcı bir şeyler yapmaya itti. Kafamızda tam bir fikir oluşmuştu ki.. Peep Art Space’in şahane yeteneklere sahip ekibi bize bu güzel video performansı yapma şansı verdi.Biz de 3 günlük bir kamp yaparak 30 dakikalık bir performans çıkardık.”

Özgün tarzları ve ilgi çekici yorumlarıyla açtıkları müzikal alanda, live looping projesi VISAL’le bir araya gelen ikili, ilk sahne performansını Peep’te gerçekleştirdi.

Peep Sessions ekibi “İkiliyi VISAL projesiyle, ilk defa bir araya getirmenin mutluluğunu yaşıyor, handpan, sazbüş, ağız harpı gibi enstrümanların tınılarına eşlik ettiğimiz mini konsere katkıda bulunan herkese teşekkür ediyoruz” diyor.

İlk gösterimi 5 Mayıs günü saat 17.00’de gerçekleşen setin tamamını izlemek için;

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR