Ana SayfaHaberlerVera'nın yeni teklisi 'Bulut Safir' yayında

Vera’nın yeni teklisi ‘Bulut Safir’ yayında

Türkçe alternatif rock sahnesinin öne çıkan isimlerinden Vera’nın ‘Bulut Safir’ isimli yeni teklisi tüm dijital platformlarda yayında.

Geçtiğimiz yıllarda ‘Mutluluk Reklamı’, ‘Saklanır Nisan’ ve ‘Sokaklar’ gibi pek çok güçlü şarkıyı dinleyicileriyle buluşturan, ‘Deniz Kabukları’ ve ‘Sonsuza Kadar’ ile Türkçe Rock listelerinde ilk sıraya yükselen Vera, 2021’de başlayan beş şarkılık serilerinde sona yaklaşıyor. Serinin dördüncü parçası ‘Bulut Safir’ tüm dijital platformlarda yayında.

‘Cam Kenarı’ ile başlayan, ‘Kördüğüm’ ve ‘Kir Pas’ ile devam eden beş şarkılık konsept serinin yeni parçası ‘Bulut Safir’, Bomonti’de bir veda akşamından bahsediyor. Yasaklar ve hatıralarla dolu şarkı sözlerinin melankolik ama bir o kadar zengin vokal kayıtlarıyla bir araya geldiği parçanın kayıtları grubun ev stüdyosunda tamamlandı, synthesizer kayıtlarında Vera’ya piyanist Onur Pastel eşlik etti.

Tekli ile eş zamanlı olarak yayınlanan, Buğra Sarıaltun’un yönettiği video klip, grubun Zorlu PSM konser görüntüleri ile arşiv videolarından oluşuyor.

Vera ile gerçekleştirdiğimiz röportajı buradan okuyabilirsiniz.

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR