Ana SayfaalternatifVincent Baykal Ada ve Hiko Hikmetov'dan "Boşuna"

Vincent Baykal Ada ve Hiko Hikmetov’dan “Boşuna”

Sapan grubunun dağılmasından sonra solo kariyerlerine ayrı ayrı devam eden Vincent Baykal Ada ve Hiko Hikmetov’dan “Boşuna” single’ı geldi.
2010 ile 2017 yılları arasında faal olan, birlikte kurdukları Sapan grubunun dağılmasından sonra müzik çalışmalarına solo olarak devam eden ikili, Hiko Hikmetov’un 2021 yılında yayınlamış olduğu “Yollar” ve “Kalbin Odaları” isimli şarkılarında birlikte çalışmış, eski zamandan kalan bir arada şarkı yazma alışkanlığından da kuvvet alarak,  “Boşuna” adlı şarkıyı birlikte yazıp seslendirdi.
Vincent Baykal Ada’nın evinde kaydedilen “Boşuna”nın müzik, söz ve düzenlemesi her iki müzisyene aitken, mix ve mastering Tahsin Güngör Aktürk tarafından gerçekleştirildi.
Şarkı, geçmişte yaşanan burukluklara rağmen geleceğe daha umutlu bakmak isteyen bir zihnin izlerini yansıtıyor. Olumsuz düşünce ve sözlere karşın,”rüzgarların nefesi hep burada, bu sözlerin hepsi boşuna”. 
Melankoli ve  coşkuyu bir arada barındıran şarkı, Marcel Carné’nin 1938 yapımı “Hôtel Du Nord” isimli filminden repliklerle sona eriyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR