Ana SayfaDünyadanVirgil Abloh kanserle mücadelesini kaybetti

Virgil Abloh kanserle mücadelesini kaybetti

Moda tasarımcısı ve DJ olan Virgil Abloh, 41 yaşında aramızdan ayrıldı. Abloh, 2018’den 2021’in sonlarına kadar Louis Vuitton’un erkek giyim koleksiyonunun sanat direktörlüğünü yaptı. 

Moda ve müzik dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Virgil Abloh hayatını kaybetti. Kendi moda markası Off-White’taki çalışmalarının yanı sıra Louis Vuitton’un erkek giyim sanat direktörlüğünü de yürüten Abloh, aynı zamanda da Hï Ibiza, Phonox, Tomorrowland, Circoloco, fabric ve XS Nightclub gibi pek çok yerde setin başına geçmişti.

Yetenekli isim, Kanye West’in 2011 yılında Jay-Z ile birlikte hazırladığı Watch the Throne albümünün kreatif direktörülüğünü üstenmiş ve West’in kreatif ajansı DONDA’da çalışmıştı. Abloh, West’in Yeezus ve My Beautiful Dark Twisted Fantasy albümlerinin kapaklarını da tasarladı.  Virgil Abloh’un Boys Noise ile birlikte işbirliği yaptığı ilk single’ı “Orvnge” ise 2018’de yayınlanmıştı.

Virgil Abloh son olarak bu yıl Worldwide FM’de iki haftada bir yayınlanan “Imaginary Radio c/o Virgil Abloh” programını başlatmanın heyecanını yaşamıştı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR