Ana SayfaalternatifWax Poetic'ten yeni klip “Cihangir"

Wax Poetic’ten yeni klip “Cihangir”

İlhan Erşahin’in 2000 çıkışlı ilk albümü Wax Poetic – İstanbul’da yer alan “Cihangir” şarkısına yıllar sonra yeni bir klip çekildi. Şarkıda Biz10 ile Demet Evgar’ın vokalleri de var.

İlhan Ersahin, 2000 çıkışlı ilk albümü Wax Poetic albümü ile dönemin en önemli trip hop albümlerinden ne imza atmış, caz dünyasına Norah Jones’u kazandırmıştı. 2007’de yayınlanan Wax Poetic Istanbul albümü de Athena’dan Gökhan Özoğuz, Siya Siyabend’den Biz10 gibi vokal konukların yanında, oyuncu Demet Evgar’ı da ilk kez şarkıcı kimliği ile dinlediğimiz, nadir “Türkçe” trip hop albümlerinden biri olarak tarihte yerini almıştı. 8mm formatında Irmak Altıner tarafından çekilen ve kurgulanan video, yıllar sonra seslerinin yolculuğu aracılığıyla bir araya gelen isimlerin Pera’da paralel zaman akışlarında çarpışan yollarını gözetliyor.

Bu albüme dair bir diğer önemli detay: Istanbul albümü, Ilhan Ersahin’in sonraki yıllarda en sık turlayan projesi Istanbul Sessions’un Alp Ersönmez, Turgut Alp Bekoğlu ve İzzet Kızıl’dan oluşan kadrosunu da ilk kez bir araya getiren kayıt olma özelliğini taşıyor. Ki onlar da 2020 bitmeden, beşinci stüdyo albümleri “Bir Zamanlar Şimdi”yi yayınlamak için gün sayıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR