Ana SayfaHaberlerYeni Wes Anderson filminden ilk fragman: “Asteroid City”

Yeni Wes Anderson filminden ilk fragman: “Asteroid City”

Son filmi “The French Dispatch”ten bu yana beklediğimiz yeni Wes Anderson filmi “Asteroid City”nin ilk resmi fragmanı yayınlandı! Jason Schwartzman, Scarlett Johansson, Tom Hanks, Tilda Swinton, Steve Carrell ve Margot Robbie gibi yıldız isimler kadroda yer alıyor.

Kendine has görsel yaratımı ve anlatım tarzıyla modern Amerikan sinemasının en beğenilen yönetmenlerinden biri haline gelen Wes Anderson’ın yaklaşık iki yıldır beklenen yeni filmi “Asteroid City” ile buluşmamıza az kaldı. Yıldız oyuncu kadrosu ve 50’li yılların renklerine uygun tasarlanmış dünyasıyla ilgi çeken filmin dünya prömiyerini önümüzdeki mayıs ayında Cannes Film Festivali’nde yapması bekleniyor. Ülkemiz için şimdilik belirtilen gösterim tarihi ise 16 Haziran!

Anderson yeni filminde tam olarak kendi doğduğu toprakların ve zamanların gündemine götürüyor seyircilerini. 1969 Houston doğumlu olan yönetmen, astronomi ve uzay merkeziyle 1960’lı yılların sonunda gündemi sıkça meşgul eden memleketinden ve o zamanlardan etkilenmiş gibi duruyor. Film, tamamen kurgusal bir çöl kasabası olan Asteroid City’de 1955 yılında geçiyor. Burs elde etmek ve akademik rekabet amacıyla ülkenin dört bir yanından gelen öğrenci ve veliler Junior Stargazer isimli kongre gezegeni ilgilendiren hareketlenmeler sebebiyle kesintiye uğrar ve aileler arasındaki bilimsel mücadele yerini kaosa bırakır.

Asteroid City - Scarlett Johansson

2021 yılında Anderson’ın birçok filminde gördüğümüz Amerikalı usta oyuncu ve komedyen Bill Murray filmin adını ilk kez söylemişti. Aynı açıklamada çekimlerin başlamasından hemen önce COVID-19’a yakalanması sebebiyle bu filmde yer alamadığını da belirten Murray’nin yerine filmde Tom Hanks’i görüyoruz. Kadroda başka kimler yok ki? Jason Schwartzman, Scarlett Johansson, Jeffrey Wright, Tilda Swinton, Bryan Cranston, Edward Norton, Adrien Brody, Liv Schreiber, Hope Davis, Margot Robbie, Stephen Park, Willem Dafoe, Maya Hawke, Steve Carell, Matt Dillon ve Jeff Goldblum gibi bir yıldızlar geçidi bizleri bekliyor!

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR