Ana SayfaHaberlerWes Anderson'ın yeni filmi "Asteroid City"

Wes Anderson’ın yeni filmi “Asteroid City”

“The French Dispatch” filminin ardından Wes Anderson güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çeken “Asteroid City” ile karşımızda. 

Wes Anderson özellikle son yıllarda verimli bir üretim sürecine girdi. Yedi kere Oscar’a aday gösterilen ve her filmiyle izleyiciyi masalsı bir dünyanın içine çeken yönetmen Anderson, “The French Dispatch”in ardından her zaman olduğu gibi oyuncu kadrosuyla dikkat çeken yeni filmi “Asteroid City”nin vizyona girmesi için gün sayıyor.

16 Haziran 2023’te vizyona girecek film, hayatın anlamı üzerine şiirsel bir meditasyon olarak tanımlanıyor. 1950’li yıllarda kurgusal bir Amerikan kasabasında geçen film, dünyanın dört bir yanından öğrenci ve velilerin katıldığı Junior Stargazer kongresinin dünyayı değiştiren olaylarla birlikte kesintiye uğramasını ve ardından yaşananları ele alıyor.

“Asteroid City”nin oyuncu kadrosu ise adeta bir yıldızlar geçidi. Anderson‘ın neredeyse bütün filmlerinde rol verdiği Jason Schwartzman, Adrien Brody, Willem Dafoe, Jeffrey Wright, Tilda Swinton, Jeff Goldblum, Edward Norton gibi isimlerin yanı sıra ilk defa bir Anderson filminde rol alacak olan Margot Robbie, Tom Hanks, Rita Wilson, Maya Hawke, Steve Carell, Matt Dillon da bu yapımda bulunuyor. Ayrıca daha önce yönetmenin “Isle of Dogs” adlı animasyon filminde sesleriyle karakterlere hayat veren Scarlett Johansson ve Bryan Cranston da ekibe dahil oldu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR