Ana SayfaDünyadanWeval'in yeni EP'si Changed for the Better 12 Kasım'da geliyor

Weval’in yeni EP’si Changed for the Better 12 Kasım’da geliyor

Sonar 2021 kapsamında İstanbul’da sahne alıcak Hollandalı elektronik müzik ikilisi Weval yeni EP’leri Changed for the Better’ı 12 Kasım’da yayınlayacaklarının müjdesini verdi.

EP ile aynı isme sahip lead single “Changed for the Better” ise 28 Eylül Salı günü Technicolour Records etiketi ve GRGDN Müzik temsilciliği ile müzikseverlerle buluştu.

Yüksek enerjili elektronik funk’ı ve duygu dolu synthleri cesurca ve incelikle bestelenen melodiler ve şarkı sözleriyle bir araya getiren ikili, bu benzersiz seslerini 4 parçadan oluşacak olan yeni EP’leri ile bir kez daha hayranlarına sunmaya hazırlanıyor. EP’den yayınlanan ve albüm ile aynı adı taşıyan “Changed for the Better”, grubu sansürlenmemiş ve ket vurulmamış şekilde, gerçekte oldukları halleriyle bizlere yansıtıyor.

Amsterdam kökenli ikili Harm Coolen ve Merijn Scholte Albers’ten oluşan Weval, pandemi dolayısıyla engellenen turların yarattığı boşluk sayesinde kendi kendilerine yarattıkları baskılardan kurtulma sürecinde kendilerini keşfetme ve kendilerini nelerin motive ettiğini bulma arayışı içine girmiş. İlhamını, çocukken ailenizle çıktığınız bir yolculukta arabanın arka koltuğunda, bir kaseti dinlerken hissettiğiniz saf ve masum hislerden alan Weval, yeni EP’leri ile kargaşa ve travmayla dolu bu dünyaya yeniden bir nebze iyimserlik aşılıyor.

Büyük bir kalabalık karşısında yeniden canlı bir şekilde çalma isteğinden doğan ve dinleyenlere umut ve huzur sunan yeni EP Changed for the Better, 12 Kasım’da tüm dijital platformlarda yerini alacak.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR