Ana SayfaMüzikYalnızken Dinle: Asla Yalnız Yürüme!

Yalnızken Dinle: Asla Yalnız Yürüme!

Bu hafta 1 Nisan Cumartesi 14.30’da oynanacak Manchester City – Liverpool derbi maçı öncesi ters köşe bir Yalnızken Dinle ile karşınızdayız. Tarafımızı belli etmek gibi olacak ama derbi öncesi Liverpool tribünleriyle özdeşleşen ‘You’ll Never Walk Alone’u bağıra çağıra söylemenin tam zamanı!

Yaren Aygen DEMİR

Fena halde hayata benzeyen futbolu en güzel özetleyen şarkılardan biri ‘You’ll Never Walk Alone’. Aslında “Rodgers and Hammerstein” müzikali için yazılan şarkı 1963 yılında, İngiliz grup Gerry and The Pacemakers tarafından yeniden yorumlandı. Bu haliyle aynı yıl Liverpool’un stat hoparlöründen ilk yükselişinden günümüze takımın resmi şarkısı oldu. Ayrıca şarkının sözleri 2 Ağustos 1982’de Liverpool’un eski yöneticilerinden Bill Shankly’nin onuruna Liverpool’un stadı Anfield Road’un girişine yazıldı. 1985’te yaşanan Bradford yangınında yaşamını yitiren bir taraftar anısına da şarkı yeniden kaydedildi.

Birçok örneği olsa da ‘You’ll Never Walk Alone’ her maç öncesi spikerlerin “Şimdi susalım ve Liverpool tribünlerinin coşkusunu dinleyelim” şeklinde anons ettiği en büyük marşlardan biri. En başta da söylediğimiz gibi fena halde hayata benzeyen futbolun en güzel renklerinden biri olan bu marş, sözleriyle de bir maçtan, bir takımdan, bir spor dalından çok daha fazlasını hissettiriyor.

“Yalnızken Dinle” playlist’i için: Spotify

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR