Ana SayfaMüzikYalnızken Dinle: Lonely Boy!

Yalnızken Dinle: Lonely Boy!

Yalnızken Dinle’nin 5. nüshasında hikayesi hüzünlü olsa da unutulmaz melodisi ve klibiyle her zaman dans vadeden The Black Keys harikası ‘Lonely Boy’ var.

Yaren Aygen DEMİR

‘Lonely Boy’, 2011 tarihli The Black Keys albümü “El Camino”nun açılış şarkısı. Ama sadece bununla kalmayıp grubun hem en başarılı şarkılarından biri hem de iki kişiden oluşan bu eğlenceli ekibin hayran kitlesini bir anda genişleten bir klasik. 2000’lerde yeniden canlanan garaj müziğiyle blues’u harmanlayan The Black Keys, “El Camino”dan önce Grammy’lenmiş olsa da İspanyolcada “yol” anlamına gelen albüm gruba yeni ödüller ve adına yakışan yeni yollar açtı.

Rolling Stone dergisinde teması “hüsrana uğramış arzu” olarak nitelendirilen ‘Lonely Boyun hikayesine gelirsek; kahramanımız aşk acısı çeken yalnız bir erkek. Peki bu hüzünlü hikayede neden dans ediyoruz? Hemen cevaplayalım. Sebebi ‘Lonely Boy’un klibinde bizi tek planda dansa doyuran başrol oyuncusu. Aktör, müzisyen ve yarı zamanlı güvenlik görevlisi Derrick T. Tuggle‘ın dansıyla önce viral olan, ardından neredeyse 150 milyonluk YouTube izlenme sayısına ulaşan ‘Lonely Boy’ sadece yalnızken dinlenecek bir şarkı değil. Yalnızken dinleyip içimizden geldiği gibi dans etmemize de zemin yaratan bir ateşleyici.

Yine Rolling Stone dergisince 2011’in en iyi 3. şarkısı seçilen ‘Lonely Boy’, 55. Grammy Ödülleri’nde de The Black Keys’i “En İyi Rock Performansı” ve “En İyi Rock Şarkısı” dallarının kazananı yaptı. Morallere ve vitaminlere bolca ihtiyacımız olan bugünler için seçtiğimiz ‘Lonely Boy’un punk müziğe selam duran yanıyla da kalbimizi fethettiği belirtip hem izlemek hem dinlemek farklı versiyonlarını da buraya bırakalım.

“Yalnızken Dinle” playlist’i için: Spotify

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR