Ana SayfaMüzikYalnızken Dinle: Tesadüfen Yalnızlara!

Yalnızken Dinle: Tesadüfen Yalnızlara!

Yalnızken Dinle’nin ilk nüshasını yalnızlığa adamıştık. Bu hafta sırada tesadüfen yalnızlar var. Hepimiz “tesadüfen yalnızsın, henüz yolun başındasın” diye mırıldanmaya başladıysak ‘Yalnız Şarkı’yı yine yeni yeniden dinleme vakti gelmiş demektir.

Yaren Aygen DEMİR

Tüm zamanların en güzel isme sahip albümlerinden mor ve ötesi‘nin ilk göz ağrısı “Şehir”de yer alan ‘Yalnız Şarkı’yı gönlümüze ilk düşüren şüphesiz ki “Olasılıklar şanslar…” diye başlayan harika sözleri. (Hemen hatırlatalım söz & müzik: Harun Tekin) 27 yaşındaki bir şarkı, sözleriyle bizi eskiye götürmenin yanısıra içinde bulunduğumuz zamana da ayna tutuyorsa o şarkı artık bir klasik eserdir.

Kendi döneminin tüm olumsuzluklarına (kayıt, miks) rağmen bir çok gruba ışık tutan, yol açan “Şehir” albümünün hazinelerinden ‘Yalnız Şarkı’ aynı dönemde “Sular Yükseliyor” adlı toplama albümde de yer almıştır. Pespembe renklerine inat  yoğun yalnızlık duygusunu hissettiren hikayesiyle ‘Yalnız Şarkı’nın klibi de hafızamızın özel bir yerinde zaman zaman kendini hatırlatır haldedir.

‘Yalnız Şarkı’ kendi başına zaten çok güzelken bu hafta yeniden dinlememizin özel bir sebebi de var. O da mor ve ötesi‘nin 28 Mayıs 2022 tarihli unutulmaz stadyum performansının görsel hatırası “Tamiri Mümkün” isimli konser filminin gösterimde olması. Konseri kaçıran filmi kaçırmasın, konsere giden filme de gitsin. Hatta ‘mümkünception’ gibi olacak ama filmi de bir adım öteye götüren Harun Tekin ve Burçin Acer imzalı “Mümkün” podcast’ı aşağıya bırakalım, dinlemeyen kalmasın.

Ve son olarak ‘mümkünception’a Turgut Uyar‘dan aldığımız ilhamla bizden de bir katkı olsun. Belki bütün mümkünlerin kıyısındayızdır. Kim bilir?

“Yalnızken Dinle” playlist için buraya tık tık.

“Mümkün” podcast için buraya tık tık.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR