Ana SayfaMüzikYalnızken Dinle: Sayfalarca Yalnız Kalpler!

Yalnızken Dinle: Sayfalarca Yalnız Kalpler!

Yalnızken Dinle’de bu hafta Teoman’dan “Yalnız Kalpler Sütunu” var. Geçmişi bir anda karşımıza çıkarmayı çok seven Teoman, bu kez 60’ların sonu 70’lerin başında ülkemizdeki gazetelerde pek meşhur olan ve o zamanın Tinder’ı diyebileceğimiz yalnız kalpler sütunlarına götürüyor bizi.

Yaren Aygen DEMİR

Teoman’ın 2009 tarihli “İnsanlık Halleri” albümünün kara kutularından biri ‘Yalnız Kalpler Sütunu’. Her albümünde mutlaka bir tane olan pek parlamasa da hiç sönmeyen o şarkılardan. Yani bilenin sevdiği, sevenin hakkını verdiği özel şarkılardan biri. ’Elveda’dan hemen sonra ‘Uçurtmalar’dan hemen önce.

‘Yalnız Kalpler Sütunu’nun görsel hikayesinde hayranlarından gelen fotolara yer veren Teoman, klibi o yıllar için büyük bir yenilik olarak şarkının adını taşıyan interaktif bir siteden yayınladı. Teoman fanlarının klibin hikayesini kendilerine göre değiştirebildikleri bu ilginç proje tam bir yıl boyunca yayında kaldı. ‘Yalnız Kalpler Sütunu’ ayrıca 2017 tarihli Teoman albümü “Koyu Antoloji”de en koyu haliyle yer aldı.

‘Yalnız Kalpler Sütunu’nun yüzde yüz bir Teoman şarkısı olduğunu kanıtlayan uzunluğu da 29. İstanbul Caz Festivali’nde sanatçının bizzat kendisi tarafından itiraf edilmiştir. Teoman konserde şarkıyı söylemeden önce sözlerinin yazılı olduğu kağıdı tutarak “bu şarkıları yazması kolay ezberlemesi zor, üç sayfa yazmışım bu şarkıyı” diyerek seyircileri güldürmüştür.

“Yalnızken Dinle” playlist’i için: Spotify

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR