Ana SayfaMüzikYalnızken Dinle: “Yalnızlık Mevsimi”

Yalnızken Dinle: “Yalnızlık Mevsimi”

Bu hafta bir şarkıyla yetinmeyip yalnızlığı bir albüm boyunca anlatan Kargo‘nun dördüncü stüdyo albümü “Yalnızlık Mevsimi”ne yakın plan yapıyoruz.

Yaren Aygen DEMİR

1998 tarihli Kargo albümü “Yalnızlık Mevsimi”nin 25 yıl önce yayınlanmış olmasına inanmak hala çok güç. Hem teknik hem de estetik açıdan zamanının çok ötesinde bir albüm olan “Yalnızlık Mevsimi” bir konsept albüm olmasıyla da ilgiye değer. Şarkı şarkı dinlemeye başlayıp kendinizi albümün tamamını dinlerken bulursanız şaşırmayın. Bu sihrin sırrı, albümün introsu diyebileceğiniz ‘Azizlerin Yalnızlığı’yla başlayıp  son şarkısı ‘Azizlerin Yalnızlığı’na Geri Dönüş’ ile tamamlanan bütünlükte saklı. ‘Kalamış Parkı’, ‘Boğaziçi’, ‘Arabic Fahişe’ başta olmak üzere Kargo deyince aklımıza gelen en büyük hit’leri barındıran albüm, Türkçe rock müziğin altın çağının en iyi temsilcilerinden biri. Tabii burada Şebnem Ferah düetiyle başucu şarkımız olan ‘Kalamış Parkı’na ufak bir torpil de geçebiliriz.

İnancı, hayatı, geçmişi, geleceği sorgulayan sorgulatan “Yalnızlık Mevsimi” bir film olsaydı her izlediğimizde yeni bir detayını keşfettiğimiz bir klasik olurdu. Bitmeyen ama tat da vermeyen kış mı, özlediğimiz yaz mı? Yalnızlık mevsimi hangisi bilemeyiz ama her dinleyişte bize eşsiz bir deneyim sunan bu albümü yalnızken dinlemenizi tavsiye ederiz. Linkleri bırakıp buraya kadar bir kez bile “Keşke Kargo yeniden bir araya gelse” demediğimizi fark edip anılara sığınma zamanı. Çünkü şarkıda da dediği gibi: “Geçmiş geri gelmez ki…”

“Yalnızken Dinle” playlist’i için: Spotify

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR