Ana SayfaelektronikYapay zekayı kullanan şov: Under 1 Minute

Yapay zekayı kullanan şov: Under 1 Minute

Yapay zekayı kullanarak Türkiye’nin ilk görsel ve işitsel sahne performansını gerçekleştiren Under 1 Minute, ilk single’ları “Just the Beginning”i, görsel şovları “Versus” eşliğinde izleyicilere tanıttı.

Görsel ve işitsel bir şov olarak kurgulanan performans en son Young Guru Academy (YGA) Zirvesi Summit 2020 kapsamında Zorlu PSM’de gerçekleşti.

Yapay zekayı kullanarak görsel ve işitsel bir şov sunan Under 1 Minute projesinin yaratıcıları, Mehmet Ünal, Hakan Yılmaz ve Kıvanç Tatar. Sahnede iki kişi görünse de, projenin arkasında audio görselleri işleyen bir kişi daha var.

https://www.instagram.com/p/B8Q5bd7AwOU/

Kendini keşfetmeyi anlatan bir hikayeyi görselleştiren ekibin canlı sahne şovu için kullandıkları elementlerle IBM Cloud’un sunduğu teknolojiden faydalanıldı.

Single Şubat ayı içinde yayınlanacak.

U1Min ekibi; “Yaptığımız şeyi tam olarak karşılayan bir Türkçe ifade yok. Bu yüzden biz buna ‘internet of art’ adını veriyoruz. Gelecekte insanların kullandıkları teknolojilerin birbirine daha çok bağlı olacağına inanıyoruz. Doğal olarak sanat eserlerinin de böyle olacağına inanıyoruz” diyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR