Ana SayfaalternatifYasemin Mori'den "Kırmızı Lavlar"

Yasemin Mori’den “Kırmızı Lavlar”

Yasemin Mori’nin “Kırmızı Lavlar” isimli single’ı Groove Records etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlandı.

Prodüktörlüğünü Serhat Şensesli’nin üstlendiği ‘Kırmızı Lavlar’ın sözleri Yasemin Mori’ye, müziği Yasemin Mori ve Serhat Şensesli’ye, düzenlemesi yine Serhat Şensesli’ye ait. Klip yönetmeni ise Irmak Altıner.

Yasemin Mori kimdir?

Yasemin Mori, 1982 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Ailesinin işi gereği henüz 6 yaşındayken Ankara’ya yerleşmiş ve orada yaşamaya başlamıştır. Asıl soyadı Savgı olan Yasemin Mori, Balkan dillerinde ‘kız’ anlamına gelen Mori’yi kullanıyor. Müziğe düşkünlüğü, çok iyi birer dinleyici olarak tanımladığı babası ve ablası sayesinde başlamıştır. Babası, onu klasik müzikte ustalaştırırken, ablası da rock ve cazı öğretmiştir.

2008 yılında yayınladığı büyük ses getiren “Hayvanlar” albümü ile geniş bir dinleyici kitlesine ulaşan Yasemin Mori, 2012 yılında merakla beklenen ikinci albümü “Deli Bando”yu yayınladı. 10 şarkıdan oluşan üçüncü albümü “Finnari Kakaraska”yı 2015 yılında çıkardı. 3 yıl aradan sonra İspanyolca’da sözünü sakınmayan kadınlar için kullanılan bir hitap şekli olan “Estrella” adındaki 9 şarkılık albümünü yayınladı. 2020 yılında söz ve müziği kendisine ait olan zıtlıkların bir aradalığı ile sunduğu “Rampa Stampa” ve insan ruhunun özgürlüğünü savunduğu “Beni Bana Bırak” single’larını dinleyici ile buluşturdu. Son olarak 2021 yılında içinde flamenko ritmlerini barındıran 6/8’lik rock ballad’ı “Maviye”yi yayınladı.

 

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR