Ana SayfarockYavuz Çetin'in anısına: "Bul Beni"

Yavuz Çetin’in anısına: “Bul Beni”

20 yıl önce aramızdan ayrılan, Türkiye’nin en ünlü gitar virtüözlerinden Yavuz Çetin, hazırladığı son albümü Satılık‘ta yer alan “Bul Beni” parçasının klibiyle yeniden müzikseverlerle buluşuyor.

Söz, müzik ve düzenlemesi Yavuz Çetin’e ait parçanın animasyon klibinin yönetmenliğini Kamil Şirin üstlendi. Çetin’in, animasyon görüntülerinden oluşan klibi vefat yıldönümünün 20.yılında MEYPOM YouTube kanalında yayınlandı.

Yavuz Çetin, yaşamı boyunca 1960’lı ve 1970’li yılların rock-blues müziklerinden etkilendi. Yaptığı beste ve söz çalışmalarına Rock ve Blues müziğinin ruhunu yansıttı. 1990 yılında İstanbul’da müzisyen dostları Batu Mutlugil, Zafer Şanlı ve Kerim Çaplı ile cover grubu olarak tanınan Blue Blues Band’i kurdu. Birçok sanatçının albüm kayıtlarına da gitarıyla imzasını attı. Kıraç’ın “Deli Düş” ve “Bir Garip Aşk Bestesi”, Göksel’in “Sabır” adli şarkısı en bilinenleridir. Göksel’in “Sabır” şarkısındaki talkbox performansının Türkiye’de bir ilk olması, ona “Talkbox Kullanan İlk Gitarist” ünvanını kazandırdı. 1996 yılının ortalarında MFÖ grubuyla çalışmaya başladı. Sinan Çetin’in yönettiği “Propaganda” filminde kullanılan, Erkan Oğur’un perdesiz gitar performansının da yer aldığı “Dünya” isimli enstrümantal şarkısı dikkat çekti. 1997 yılında İlk adlı ilk albümü, 2001 yılında, tüm söz, müzik ve düzenlemelerin kendisine ait olduğu Satılık adlı ikinci albümü yayınlandı.

blues

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR