Ana SayfaMüzikYaz mevsimine eşlikçi 8 şarkı

Yaz mevsimine eşlikçi 8 şarkı

Yaz şarkısı dediğimiz şey herhangi bir yılın yaz aylarında ‘hit’ mertebesine ulaşmış şarkılar da olabilir, pekâlâ içerisinde yaz geçen, yaz mevsimini hatırlatan veya kavurucu yaz güneşinin altında keyif yaparken dinlenecek şarkılar da… Geçmiş yazlarınızı hatırlatacak ya da bu yaz eşlikçiniz olabilecek şarkıları sizler için derledik.

Mashrou’ Leila – ‘Raksit Leila’

Beyrutlu indie dörtlüsü Mashrou’ Leila‘nın 2010 tarihli, grupla aynı adı taşıyan çıkış albümünden ‘Raksit Leila’ birçok dinleyiciyi grupla tanıştıran şarkı. Politik şarkı sözlerini hareketli ritimlerle harmanlayan Mashrou’ Leila Ortadoğu popunun en büyük isimlerinden biri.

Jennifer Lopez – ‘If You Had My Love’

1997 tarihli “Selena” filmi ile yıldızı parlayan Jennifer Lopez‘i 2000’lerin en başarılı Latin pop yıldızlarından birine dönüştüren şarkı, 1999 yazında liste başından inmeyen ‘If You Had My Love’ isimli teklisiydi.

Palmiyeler – ‘Kalbim Seni Arar’

Tabii ki Palmiyeler‘siz bir yaz playlist’i eksik kalırdı. 19 Haziran’da yepyeni albümleri ‘İkimiz’i yayınlamaya hazırlayan grup bu yaz da bizimle.

Oscar Anton – ‘ophelie’

Kapağıyla bile bizi yaz gecelerine ışınlayan “Home of Sanity” isimli ilk albümünü geçtiğimiz sene yayınlayan Oscar Anton, benzersiz enerjisini Mart ayında verdiği İstanbul konserine de taşımıştı.

Paradis – ‘Toi Et Moi’

Fransız elektronik ikilisi Paradis‘in 2016 tarihli “Recto Verso” albümünden ‘Toi Et Moi’, içinizi kıpır kıpır edecek bir dans şarkısı.

Olivia Newton-John, John Travolta – ‘Summer Nights’

80’lere damga vurmuş klasik müzikal “Grease”den (1978) Danny ve Sandy’nin yaz aşklarından ve maceralarından bahsettiği ‘Summer Nights’ yaz mevsimini bitirmek için en uygun şarkılardan bir tanesi.

The Beach Boys – ‘Wouldn’t It Be Nice’

The Beach Boys‘un 1966 tarihli ‘Pet Sounds’ albümünün açılış şarkısı ‘Wouldn’t It Be Nice’ neşeli sound’ları melankolik sözlerle bir araya getiren bir yaz hit’i. Şarkının sözleri, yakın bir zamanda adına bir tribute albümü gelecek olan Brian Wilson‘ın imzasını taşıyor.

Sertab Erener – ‘Zor Kadın’

Sertab Erener‘in sahilde dizüstü bilgisayar kullanmakla kalmayıp bir de üzerine internete bağlanıp sayfa sayfa mailler attığı ikonik klip ‘Zor Kadın’ tabii ki yaz playlist’lerinin olmazsa olmazı 🙂 ‘Kumsalda’yı da unutmayalım tabii ki.

Birçok tür ve dönemden başka yaz şarkıları keşfetmek için sizden gelen şarkılarla oluşturduğumuz “Yaz Şarkıları” çalma listemize aşağıdan ulaşabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR