Ana SayfaelektronikYey'den 5 şarkılık yeni EP yayında: Mirages

Yey’den 5 şarkılık yeni EP yayında: Mirages

YėY, içinde beş şarkı bulunan; melodic house, techno, pop ve ethno techno tınıları içeren Mirages isimli EP’sini GRGDN Müzik etiketiyle yayınladı.

EP’de YėY imzası taşıyan dört parçanın dışında, daha önce Selda Bağcan ve Ahmet Aslan gibi isimlerden duyduğumuz sözü Nesimi’ye, müziği ise Feyzullah Çınar’a ait efsanevi türkü “Minnet Eylemem”in yeniden yorumu da yer alıyor.

Elektronik müzik dünyasına yeni sıcak ve oryantal bir pencere açan EP’ye, Almanya’nın Black Forest bölgesinde açık havada kaydettikleri bir canlı performans videosu da eşlik ediyor. Jonas Ade yönetmenliğinde günün ilk saatlerinde çekilen video izleyenlere eşsiz bir görsel şölen de sunuyor.

https://www.youtube.com/watch?v=LxERMckviGI&ab_channel=Y%C4%97Y

Melodic house, techno, pop ve ethno techno tınıları içeren Mirages Alman, İtalyan ve Türk üçlüsünün farklı etnik kökenlerinin modern uyumunu hayli hissettiriyor.

EP’de yer alan parçalar; elektro bağlamanın eşsiz sesi, perküsyonun hareketli yapısı ve vokaldeki narin melodiler sayesinde farklı kültürel tınıların duyulduğu ve hissedildiği bir ortam yaratıyor.

https://open.spotify.com/album/1gNZnu3WrcrDeRnX7Xcqft?si=UmnzLh5YQ4SD2cFvWqtlXg

Mirages, içinde barındırdığı çok kültürlü yapısıyla elektronik ama aynı zamanda organik olan bir müziği dinleyicilere sunuyor. Parçaların sözleri çoğunlukla tatlı bir melankoli içerse de daima hayattaki pozitif ayrıntılara odaklanıyor. Geleneksel enstrümanlar ve vokalin karakteristik sesiyle birleşen modern analog tını, dinleyicilerin unutamayacağı olağanüstü parçaların yaratılmasını sağlıyor.

EP’ye ait kapak çizimi sanatçı ve tasarımcı Ross Plunkett’in imzasını taşıyor. Bu çalışma YėY’in dünyevi ve organik müziğine mükemmel bir şekilde uyum sağlıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR