Ana SayfaHaberlerYeah Yeah Yeahs yanıyor!

Yeah Yeah Yeahs yanıyor!

Yeah Yeah Yeahs kısa bir süre sonra yayınlanacak olan yeni albümlerinden ‘Burning’ adlı şarkılarını paylaştı.

Dokuz yılın ardından 30 Eylül’de yeni albümlerini yayınlamaya hazırlanan Yeah Yeah Yeahs, bu albümden bir parça daha paylaştı. “Cool it Down” adlı albümlerinden ilk olarak ‘Spitting Off the Edge of the World’ şarkısını kısa bir süre önce yayınlayan grup, şimdi de prodüktörlüğünü Andrew Wyatt‘ın üstlendiği ‘Burning’i paylaştı.

Şarkının hikayesi ise şöyle: Yeah Yeah Yeahs‘in solisti Karen O 19 yaşındayken arkadaşıyla bir şeyler içmek için dışarı çıkıyor, ancak evde yanan bir mumu unutuyor. Bir saat içerisinde bütün dairesi alev alıyor ve birçok eşyasını yanıp kül oluyor, tek yanmayan ise bir karalama defteri, en sevdiği kazak ve fotoğraflar oluyor. Alevlerin her yeri sarmasına rağmen annesiyle babasının gençlik fotoğrafına hiçbir zarar vermemiş olmasını sevdiklerini koruyan bir gücün varlığına olan inancıyla açıklıyor.

Bu hikayeden ilham alan ‘Burning’ için Karen O, “Bütün dünya yansa, umarım en sevilen korunur ve bu hayatta en çok değer verdiğimiz şeyi korumak için elimizden gelen her şeyi yaparız. ‘Burning’ tam da bu hisle ilgili bir şarkı.” 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR