Ana SayfaalternatifYedinci Ev ve Birileri 3 Aralık'ta Küçükçiftlik Park'ta

Yedinci Ev ve Birileri 3 Aralık’ta Küçükçiftlik Park’ta

Alt-pop ve indie rock tarzının öne çıkan genç topluluğu Birileri ve alternatif sahnenin sevilen ekiplerinden Yedinci Ev, KüçükÇiftlik Park sahnesinde olacak. 

Vokalde Birkan Nasuhoğlu, bas gitarda Hazar Aşçı ve davulda Turgay Gülaydın tarafından 2011 yılında kurulan Yedinci Ev, 2013 yılında yayınladıkları “Şimdi” isimli ilk albümlerinden çıkan “Anlat Ona”, “Sevsene Beni” gibi hit şarkılarla dikkatleri üzerine çekti. 2015 yılında yayınladıkları “Kalbim Seni Arıyor” teklisiyle dinleyici kitlesini genişleten grup, “Sarhoşum”, “Bir Kere Gelir” gibi büyük beğeni toplayan şarkıların yer aldığı ikinci albümleri İçine Düştüm‘ü ise 2017’de yayımladı. Daha sonra dağılan topluluk bu yıl yeniden bir araya geldi. Yedinci Ev, 2021 yılında dinleyiciyle buluşturduğu “Kuzum”, “Nereye Kadar” ve “Gezegen” şarkılarıyla da büyük beğeni toplamaya ve hayran kitlesini genişletmeye devam ediyor.

birkannasuhoglu

Söz, müzik ve vokallerde Jan Soykök, gitarda Baturalp Yılmaz, bas gitarda Emre Dereli ve davulda Çağdaş Topal’ın oluşturduğu Birileri; varoluş, mücadele, hayal kırıklıkları ve aşkı içeren şarkı sözleriyle son dönemde indie rock sound’undan biraz daha “pop” bir döneme geçti. “Bir İleri”, “Kusursz” ve “Pür Akustik” adlı üç albümleri bulunan grup 2020’de yayınladığı “Yürü”nün ardından 2021’de yayınladığı “ultrapop” ve “…aynı yer” adlı teklileriyle de dikkat çekiyor.

birileri yeni

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR