Ana SayfaEtkinliklerHem yemekli hem de canlı müzikli 6 mekan

Hem yemekli hem de canlı müzikli 6 mekan

Geçmiş dönemin vazgeçilmezleri arasında yer alan, bir yandan yemek yenilip bir yandan da müzik dinlenen canlı müzik mekanları son yıllarda hayatımıza tekrardan jet hızıyla -ve çoğalarak- girdi. 

İpek ATCAN / [email protected]

Bu bahsedeceğimiz konuya aslında, “yeni nesil tavernalar” da diyebilir miyiz? Nasıl bir yeni nesil meyhane furyası başladı, işte bu mekanlar da bir nevi yeni neslin tavernası sayılabilir.
Bu arada tarihte tavernalar sadece müzikli, yemekli, eğlenceli değil aynı zamanda dinlenme imkanı da sunan yerlermiş. Latincedeki “taberna” kelimesinden gelen ve dünyanın çeşitli yerlerinde bu kelimeden -ve kelimenin anlamından- türeyen mekanların en güzel örnekleri tarih boyunca Antik Yunanlı’lardan ve tabii ki Türk’lerden çıkmış 🙂 Hadi gelin antik çağı bırakalım, 2020’li yıllara gelelim ve iyi müzik ile iyi yemek deneyimini yaşayabileceğiniz İstanbul mekanlarını listeleyelim.
Ps. “Hayır hayır, ne tavernası ya!” dediğiniz duyar gibiyim. Ama müzik ve yemek deneyimini bir araya getiren daha iyi bir kelime var mı? Meyhaneyi tenzih ederim…

La Boucherie

Canlı müzikli mekanlardan bahsederken La Boucherie‘den bahsetmemek olmaz. Özenle hazırlanan menüleri ile müziğin bir araya geldiği, keyifli akşamlar vadediyor La Boucherie. Müzik yelpazesi o kadar geniş ki; bazen caz, bazen pop tınıları bazen ise aniden rakı gecesi! Not etmeden geçmeyeyim, rezervasyonsuz gitmeyin. Bu arada gecenin ilerleyen saatlerinde mekan, eski Gizli Kalsın günlerini hatırlatabiliyor. Özellikle Aybüke Albere‘yi yakalarsanız ne ala!

Madam Niça

Serüvenine 2017’de Bozcaada’da başlayan Madam Niça‘nın kurucuları Saada Delen ve Oya Terzioğlu Bozcaada’daki mekanın eski sahibi Domeniça Hanım’ın ismini restoranlarında yaşatmaya devam ediyorlar. Mekan 2020’den beridir de The Artisan İstanbul Mgallery’nin terasında Ege mutfağını İstanbullu’lar ile buluşturuyor. Gümüşsuyu’nda harika manzaralı bu terasta şehirde olduğunuzu bir anlığına unutmanız mümkün. Müzik programını muhakkak takip edin ve güzel bir programı yakalayıp görsel, işitsel ve tatsal bir ziyafet yaşatın kendinize.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madam Niça (@madam_nica)

Tamirane

Hem Uniq İstanbul‘da hem de Akasya AVM‘de yeri bulunan Tamirane‘nin tarihi aslında çok eskiye, santralistanbul’daki güzel günlere dayanıyor. Hatta One Love zamanları bolca uğranan mekanlardandı. Şimdilerde ise bir klasik haline gelen Morning Jazz Sessions’ı ve akşamları lezzetli yemeklere eşlik eden konserleri ile uğranması gereken bir yer

 

View this post on Instagram

 

A post shared by tamirane (@tamirane)

Goose no:25

Kuruçeşme’de Marakeş esintileri barındıran, kokteylleri ile ön plana çıkan ama bunun yanında güzel yemekler de sunan bir bar aslında Goose no:25. Her ne kadar her zaman canlı müzik olmasa da canlı müzik olan günlerde bir Goose planı yaparsanız, keyifli bir akşam geçireceğiniz garanti. Size önceki notumu tekrarlıyorum, rezervasyon yaptırmayı unutmamanız iyi olur.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goose No.25 (@gooseistanbul)

Any

Arnavutköy‘ün en güzel mekanlarından Any, kahvaltısı, leziz yemekleri, ev gibi ortamı ve tabii kokteylleri ile her daim öne çıkıyor. Bir süre önce başladıkları haftanın bazı günleri DJ, bazı günleri ise mini canlı müzik performansları ile özellikle mahalleliyi mutlu ediyor. En büyük özelliği ise bu müziklerin erken saatte olması. Yemeğinize canlı müzik ile başlayıp, ardından kokteyllerinize sakin bir geçiş yapabiliyorsunuz.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANY (@anyistanbul)

The Badau

Daha önce İstanbul’un en iyi konser mekanları listemizde yer verdiğimiz The Badau size gerçekten orijinal ve özenle hazırlanmış yemeklerin yanında Türk caz sahnesinin en önemli isimlerini sunuyor. Yine rezervasyon yaptırmanızı önereceğim zira eğer müziğinize yemeğiniz de eşlik etsin istiyorsanız bar yerine masada olmak isteyeceksinizdir.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Badau (@thebadau.istanbul)

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR