Ana SayfaHaberlerYeni "Dirty Dancing" filmiyle ilgili neler biliyoruz?

Yeni “Dirty Dancing” filmiyle ilgili neler biliyoruz?

Yeni “Dirty Dancing” filmi, Jonathan Levine’ın yönetmenliğinde 2024’te vizyonda.

80’lerin en ikonik filmlerinden “Dirty Dancing”, Jennifer Grey‘in canlandırdığı Baby karakterinin 2009’da kaybettiğimiz Patrick Swayze tarafından canlandırılan dans hocasıyla yaşadığı aşkı konu alıyor. Gişede oldukça büyük bir başarı elde eden film, En İyi Orijinal Şarkı dalında ‘(I’ve Had) The Time of My Life’ ile Oscar’ı ve Altın Küre’yi de kucaklamıştı.

2020’de devam filmiyle tekrar gündeme gelen “Dirty Dancing”in yönetmen koltuğunda “50/50” (Şansa Bak, 2011) ve “Warm Bodies” (Sıcak Kalpler, 2013) gibi filmlere imza atmış olan Jonathan Levine bulunuyor. Tekrar Baby rolünde izleyeceğimiz Jennifer Grey, aynı zamanda filmin yürütücü yapımcıları arasında. 2024’te vizyona girmesi beklenen film, ilk filmdeki şarkıların yanı sıra 90’lar hip-hop şarkılarına da yer verecek.

Yönetmen Levine, filmle ilgili şu sözleri söyledi: “Bu aşk, dans ve yaz hikâyesini yeni jenerasyonla buluşturmak için sabırsızlanıyorum. Filmin sadık hayranlarına da söz veriyorum, çocukluğunuzu mahvetmeyeceğim.”

Yeni filmi heyecanla beklerken Dünya Dans Günü’nde de unutmadığımız filmin ikonik dans sahnesiyle sizi baş başa bırakıyoruz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR