Ana SayfaHaberlerYeni Metallica albümünden ikinci video: ‘Screaming Suicide’

Yeni Metallica albümünden ikinci video: ‘Screaming Suicide’

Metallica 14 Nisan’da yayınlanacak yeni albümleri “72 Seasons” için heyecanlandırmaya devam ediyor. Albümün ikinci teklisi ’Screaming Suicide’ yeni bir videoyla yayınlandı.

Metal müzik devi Metallica altı yıl aradan sonra bu sene yeni bir albümle müzik severleri mutlu etmeye hazırlanıyor. Kasım ayında yayınlanan ilk tekli ‘Lux Æterna’ ile ses getiren grup yeni albümleri “72 Seasons”dan ikinci teklileri ‘Screaming Suicide’ı bugün yayınladı. Grubun şarkı için yayınladığı açıklamaya göre tabu haline gelmiş “intihar” kelimesiyle ve içimizde hissettiğimiz karanlıkla iletişim kurabilme amacı taşıyan şarkının videosu da ilgi çekici.

Yönetmenliğini ‘Lux Æterna’ videosunda olduğu gibi yine Tim Saccenti’nin üstlendiği ‘Screaming Suicide’ videosu da yine bir performans klibi. Benzer bir estetiğe sahip iki videonun ardından artık albümün genel tasarımıyla ilgili daha çok fikre sahip olduğumuz söylenebilir.

14 Nisan’da tamamı yayınlanacak yeni albüm “72 Seasons”ın ismi ise hayatlarımızın ilk 18 yılını temsil ediyor. James Hetfield’ın, ismin “Kendi doğrularımızın ve yanlışlarımızın şekillendiği ve ebeveynlerimizin bize kim olduğumuzu söylediği hayattaki ilk 18 yılımız”a bir referans olarak açıkladığı albümü sabırsızlıkla beklemeye devam ediyoruz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR