Ana SayfaHaberlerYeni Nick Cave kitabı şimdi Türkçe’de: “İnanç, Umut ve Kıyım”

Yeni Nick Cave kitabı şimdi Türkçe’de: “İnanç, Umut ve Kıyım”

Pandemi döneminde Nick Cave ve gazeteci Seán O’Hagan’ın telefon üzerinden gerçekleştirdikleri sohbetleri sonucu ortaya çıkan “İnanç, Umut ve Kıyım” Avi Pardo’nun çevirisiyle yayınlandı.

Nick Cave dört bir koldan üretmeye devam ediyor! En son geçtiğimiz yaz İstanbul’da verdiği konserle Türkiye’deki hayranlarına unutulmaz bir gece yaşatan Avustralyalı müzik ikonu şimdi de kitabevlerinde karşımıza çıkıyor. Pandemi döneminin global kapanma günlerinde The Guardian ve The Observer yazarı İrlandalı gazeteci Seán O’Hagan ile Cave’in arasında gerçekleşen bir dizi telefon sohbeti bir kitaba dönüşmüştü. Nick Cave’in manevi hayatına, kişisel ve toplumsal yas üzerine düşüncelerine odaklanan söyleşi kitabı “İnanç, Umut ve Kıyım”, uluslararası yayınının beş ay sonrasında Türkçe çevirisiyle ülkemizde piyasaya sunuldu.

Sia Kitap tarafından yayınlanan “İnanç, Umut ve Kıyım”, Nick Cave’in iç dünyasına dair derinlere ulaşan bir sohbet vadediyor. Cave ile O’Hagan’ın toplamda 40 saatin üzerindeki samimi sohbeti, inanç, sanat, müzik, özgürlük, yas ve aşk gibi konuları irdeliyor. Nick Cave ortaya çıkan kitabı, “hayatını ve yaratıcılığını gerçekten etkileyen şeylerin son derece özenli bir araştırması” olarak nitelendiriyor. Özel hayatında yaşadığı büyük kayıpların üst üste geldiği ve ardından tüm dünyanın bir salgın düzenine geçmek zorunda kaldığı dönemin kendisi üzerinde bıraktığı etkileri irdeleyen Nick Cave, son yıllarda ürettiği her işte olduğu gibi içini tamamen açıyor.

Cave hayranları için kaçırılmayacak bir kaynak olma özelliği taşıyan “İnanç, Umut ve Kıyım” aynı zamanda bireysel bakıştan toplumsal güncele uzanabilen bir edebi eser. John Fante ve Charles Bukowski eserlerini Türkçe’ye kazandırmasıyla tanıdığımız Avi Pardo’nun çevirdiği kitaba an itibarıyla kitap satış noktalarından ulaşmak mümkün.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR