Ana SayfaalternatifYeni synthpop grubu Klor'dan "Güneş Batıyor"

Yeni synthpop grubu Klor’dan “Güneş Batıyor”

Yeni synthpop grubu KLOR, BBI Music Co. etiketiyle yayınladığı “Güneş Batıyor” teklisiyle sizi havuz başına davet ediyor.

Kadıköy’de yaşayan 3 arkadaştan oluşan Klor; şarkılarına biraz havuz kokusu, biraz kokteyl tadı katıyor. Efsaneye göre şarkıları dinleyenler, ellerinde ferahlatıcı içkilerle havuz kenarında bir şezlonga ışınlanıyor.

Grup elemanlarının 10 yıllık dostluğu, 80’lerin neon ışıltılı dünyasına ve retro oyunlara olan ortak ilgileriyle güçleniyor. Şarkılara ruhunu veren de işte bu retro-fütüristik dünya oluyor. Dinleyiciye 80’ler tadı veren synth’ler, funk ritimleriyle canlanıyor ve vocader’lı vokaller ile kimliğini buluyor. 

Deniz Dağlar Atalay, Ege Öztayfun ve Onur Sherifi’den oluşan grup; evde kurdukları stüdyoda bir yandan keyif alacakları ve heyecan duyacakları melodiler üretirken bir yandan da sık sık oyun molası veriyor. Eğlenceli müzikler üretmek için eğlenmek gerektiği fikriyle özgün bir yaklaşım ve özgün müzikler ortaya koyuyor.

Klor, BBI Music Co. etiketiyle yayınlayacağı Güneş Batıyor adlı ilk EP’sinden ikinci teklisini de arayı açmadan yayınlamaya hazırlanıyor. İkinci tekli “Dur Biraz” da 20 Kasım‘da yayınlanacak.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR