Ana SayfacazYeni yıla Schubert eserleriyle girmek ister misiniz?

Yeni yıla Schubert eserleriyle girmek ister misiniz?

Gedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Gedik Sanat, Franz Schubert’in eserlerine yer verdiği konserlerle yeni yıla merhaba diyecek.

Gedik Sanat; resmi Youtube hesabı üzerinden 30 Aralık’ta İstanbul Gedik Üniversitesi Piyano Festivali kapsamında Emre Elivar’ın yorumladığı Üç Piyano Parçası (D 946), 31 Aralık’ta ise Önder Baloglu liderliğinde Gedik Filarmoni Orkestrası yorumuyla Keman ve Yaylı Orkestra için La Majör Rondo (D 438) eserlerini yayınlayacak.

31 yıllık kısa yaşamına birçok şaheser sığdırmayı başaran Schubert,  Beethoven’ın müziğinden aldığı ilhamı özellikle vokal müzik sanatına Liedler vasıtasıyla taşımış ve oldukça önemli bir literatürün gelişmesine sebep olmuştur. Haydn, Mozart ve Beethoven’ın müziğinden etkilendiği düşünülen besteci yaratılarıyla kendinden sonraki bestecilere oldukça zengin eser çeşitliliği bırakmıştır.

Franz Schubert 1 2


Gedik Sanat, zorlu geçen 2020 yılını Schubert’in yaşama karşı melankolik bir bakış niteliğindeki eserleri ile uğurlayacak. Schubert’in vefatından birkaç ay önce bestelediği Üç Piyano Parçası (D 946) Emre Elivar tarafından İstanbul Gedik Üniversitesi Piyano Festivali bünyesinde seslendirilecek. 30 Aralık saat 21:00’da Gedik Sanat Youtube hesabında yayınlanacak gösterime davetlisiniz.

Gedik Filarmoni Orkestrası’nın Keman Sanatçısı Önder Baloglu liderliğinde  “Viyana’da Işıltılı bir Akşam” başlığı altında 2019’da Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’de gerçekleştirdiği konserinden seçilen F.Schubert kaydı, 31 Aralık saat 21:00’da Gedik Sanat Youtube hesabında gerçekleşecek gösterimle yeni yıla bir umut niteliği taşımaktadır.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR