Ana SayfaHaberlerYerli müzik sahnesinden en taze şarkılar

Yerli müzik sahnesinden en taze şarkılar

Yerli müzik sahnesinden birçok farklı türde müzik yapan isimlerin yeni çıkan teklilerini sizler için derledik. 

Emir Bermuda – ‘Bir Yanım Uzakta’

Alternatif sahnenin yetenekli isimlerinden Emir Bermuda, bir yıllık aradan sonra ‘Bir Yanım Uzakta’yı dinleyicilerle buluşturdu. Geçtiğimiz sene yayınladığı ‘Al Beni Yak’ ile dikkatleri üzerine çeken Emir Bermuda, yeni teklisiyle yaz aylarına merhaba diyor. Söz ve müziği kendisine ait olan şarkıda Bermuda, yaz gecelerinden, aşktan ve ayrılıktan bahsediyor.

Ruomo – ‘Seyir’

Elektronik müziği spiritüel bir söz yazarlığıyla birleştiren Ruomo, yeni teklisi ‘Seyir’i yayınladı. ‘Kutsal’ ve ‘Olmadan Olmaz’ parçalarıyla ürettiği müziği özgün bir kimliğe yerleştiren eski opera sanatçısı Ruomo, yeni teklisi ‘Seyir’ ile daha önceki parçalarında yaptığı gibi modern bir elektronik müzik altyapısını melankolik sözlerle bir araya getiriyor.

Elçin Orçun – ‘Kıvılcım’

Alternatif pop’un sevilen ismi Elçin Orçun, canlı ve akustik olarak kaydedilen altı parçalık yeni projesinin ilk teklisi ‘Kıvılcım’ ile karşımızda. Geçtiğimiz aylarda yayınlanan ‘Üzgünüm’ adlı teklisinin ardından çalışmalarına hız kesmeden devam eden Elçin Orçun’un yeni şarkısı ‘Kıvılcım’ın söz ve müziği Orçun’a, aranjesi ise Bora Tosun ve Tayfun Evren’e ait.

Ozorginal – ‘1111’

Yerli rap’in yükselen ismi  Ozorginal, ‘1111’ ile karşımızda. Geçtiğimiz ay ‘Stress’ isimli teklisini dinleyicilerle buluşturan şarkıcının yeni çalışması ‘1111’in söz ve bestesi Ozorginal, beat’i ise Bangrolly imzası taşıyor.

Kamran – ‘Ya Anlarsa’

Kamran’ın ‘Ya Anlarsa’ adlı ilk teklisi tüm dijital platformlarda yerini aldı. Hip-Hop, trap ve pop rap türlerini harmanlayan şarkının sözleri Kamran Ismayilov’a, beste ve aranjesi ise Kamran Ismayilov ve İlbey Balcı’ya ait.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR