Ana SayfaHaberlerYerli müzik sahnesinden yeni çıkan şarkılar

Yerli müzik sahnesinden yeni çıkan şarkılar

Geçtiğimiz hafta yerli müzik sahnesinden birçok farklı türde müzik yapan isimlerin yeni çıkan teklilerini sizler için derledik.

Anıl Piyancı ve Keişan’dan yeni bir düet ‘Kuşku’

Anıl Piyancı ve Keişan, geçtiğimiz aylarda yayınladıkları ‘Pare Pare’den sonra, yeni düetleri ‘Kuşku’ ile tekrar dinleyicilerle buluştu. Sözleri Anıl Piyancı ve Keişan imzası taşıyan şarkının düzenlemesi ise Berkay Duman’a ait.

Sanatçıların hayat ve ilişkilere dair hissettikleri kuşku duygusunu sorguladıkları, melankolik bir ruh haline sahip olan şarkı aynı zamanda ikilinin 2022 yılı içinde çıkacak yeni albümlerini de müjdeliyor.

Merve Durceylan’dan ‘Alışık Değilim’

‘Yaşanacaksa Yaşanacak’ cover’ıyla tanıdığımız Merve Durceylan, yeni teklisi ‘Alışık Değilim’i yayınladı. Durceylan bu defa, dinleyicileri İstanbul’un ilham veren sokaklarında kısa bir yolculuğa çıkarıyor.

Alternatif türde ve akustik melodilerle harmanlanmış şarkının söz ve müziği sanatçının kendisine ait. Müzisyen ‘Alışık Değilim’in gerçek bir ayrılık hikayesine dayandığını ve İstanbul’daki melankolik sokaklardan ve yaşadığı anılardan ilham aldığını söylüyor.

Dilhan Şeşen’den ‘Olta’

Alternatif müziğin öne çıkan temsilcilerinden olan ve son dönemde çıkardığı solo çalışmalarıyla da dikkatleri üzerine toplayan genç sanatçı Dilhan Şeşen, yine söz ve müziği kendisine ait olan ‘Olta’ isimli şarkıyı dinleyicilerle buluşturdu.

‘Olta’nın sözlerini ve ruhunu yansıtan karakteristik lyric videosunu ise aşağıdan izleyebilir, Dilhan Şeşen ile gerçekleştirdiğimiz röportajı buradan okuyabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR