Ana SayfaHaberlerYerli rap sahnesinden yeni çıkanlar

Yerli rap sahnesinden yeni çıkanlar

Yerli rap müziğin birçok önemli ismini bir araya getiren “Tirat” albümünün yanı sıra, bu hafta birçok rapçi de yeni şarkılarını dinleyicileriyle buluşturdu. Bu yeni şarkılardan birkaçını sizler için derledik.

Sefo’dan turne öncesi yeni şarkı: ‘Tutsak’

‘Bilmem Mi?’ ile 2021 yılına damga vuran ve dinlenme rekorları kıran Sefo, yeni şarkılarını sevenleriyle buluşturmaya devam ediyor. Son olarak dünyaca ünlü Meksikalı grup Reik ile bir araya gelerek ‘Bilmem Mi?’ şarkısını ‘Mírame’ adıyla İspanyolca olarak yayınlayan Sefo, Affettim ve Revart ile imza attığı “yarım kalır” sonrası şimdi de ‘Tutsak’ ile müzikseverlerle buluştu.

Yoğun talep üzerine Mayıs ayında yurt dışı ve yurt içinde birçok konsere imza atacak olan Sefo, 20 Mayıs’ta Volkswagen Arena’da sevenleriyle buluşacak.

Bekom, Synthwave tarzı ile karşımızda: ‘Di mi?’

Rap müziğin sevilen isimlerinden Bekom‘un ‘Di mi?’ adlı yeni teklisi çıktı. Söz ve müziğinde Bekom‘un imzası olan şarkının düzenlemesi ise Furkan Gülfidan ve Tawana’ya ait. Motive ile beraber imza attığı ikinci çalışması ‘HOTBOX‘ ile beğeni toplayan Bekom, bu kez synthwave tarzındaki ‘Di mi?’ ile karşımızda.

Zeyd’den ‘Kimsesiz’e remix geldi

Zeyd’in geçtiğimiz günlerde yayınlanan teklisi ‘Kimsesiz’in remix versiyonu yayında. Söz ve müziğinde Zeyd ve Doğu Swag’in imzası olan şarkının remix versiyonunun aranjesi ise Berat Demir’e ait.

Asil Slang ve Kozmos, ‘Paris’te

İki başarılı rap sanatçısı Asil Slang ve Kozmos ‘Paris’ için bir araya geldi. Bugün Sony Music Turkey etiketiyle yayınlanan ‘Paris’ şarkısında sözler Asil Slang ve Kozmos, müzik Davinci, düzenleme ise Asil Slang ve Davinci imzası taşıyor. Son olarak ‘Yar Etmezler’ şarkısıyla rap severlerle buluşan Asil Slang, üretimlerine ara vermeden devam ediyor.

Ahkam’dan yeni tekli ‘Uçurum’

‘Paranoya’, ‘Kaç’ ve ‘Her Şey Aynı’ gibi teklileriyle rap severlerin beğenisini toplayan Ahkam, yeni teklisi ‘Uçurum’u yayınladı. Toplumsal kabuller ve ölüm temaları etrafında şekillenen şarkı, yalın vokalleri ve akılda kalıcı nakaratıyla öne çıkıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR