Ana SayfaHaberlerYerli sahneden en yeni şarkılar

Yerli sahneden en yeni şarkılar

Günlerden cuma olduğuna göre yerli sahnenin en yeni şarkılarını yakından keşfetmenin tam sırası! İşte öne çıkan şarkılar arasından hazırladığımız seçki!

LVBEL C5 – ‘İnatla’

LVBEL C5‘in yeni şarkısı ‘İnatla’nın sözleri rapçiye aitken, prodüksiyonu AKDO imzası taşıyor. Şarkının klibini ise Cenan Çelik çekti.

Melek Mosso – ‘Adem Olan Anlar’ 

Sezen Aksu‘nun 1993 yılında yayınladığı efsane albümü “Deli Kızın Türküsü”nde yer alan ‘Adem Olan Anlar’ şarkısını Melek Mosso yorumuyla dinlemeye ne dersiniz?

Melisa Karakurt – ‘Veda’

Bu yıl yayınladığı “Nefes” adlı beş şarkıdan oluşan EP’sinin ardından Melisa Karakurt‘tan yepyeni bir tekli geldi. ‘Veda’yı dinlediniz mi?

Dengi Dengine – ‘Körkütük’

‘Çok Yalnızım Ulan’ ile yakaladığı çıkışı, aralık ayı içerisinde yayınlamayı planladığı yeni EP’si ile sürdürmek isteyen Dengi Dengine, mini albüm öncesi yeni şarkısı ‘Körkütük’ü dinleyicisine sunuyor.

Cihan Mürtezaoğlu – ‘En Yanı’ 

Alternatif müziğin önde gelen isimlerinden, söz yazarı, besteci, aranjör ve enstürmanist Cihan Mürtezaoğlu‘nun yeni teklisi ‘En Yanı’, sanatçının ilk yazdığı şarkılardan biri olma özelliği taşıyor.

Göksel – ‘Sen Varsın’

Göksel yeni şarkısı ‘Sen Varsın’ ile zamanın ruhunu yakalayan şehirli bir kadının, yaşamdan, aşktan yorgunluğuna rağmen pes etmeyişini anlatıyor. Şarkının klibi ise Aytekin Yalçın imzası taşıyor.

Melike Şahin – “Merhem Remixes” 

Melike Şahin‘in ilk solo albümü “Merhem”den beş şarkının remix versiyonlarından oluşan “Merhem Remixes” albümü dinleyicilerle buluşuyor. Albüm; ‘Öpmem Lazım’, ‘Samatya’da İlk Rakı’, ‘Uykumun Boynunu Bükme’, ‘Sardunya’nın Kırmızısı’ ve ‘Nasır’ parçalarına, Emre Malikler, Levni, Baker Aaron, Stiver Rework gibi sanatçıların yaptığı remix’lerden oluşuyor.

Sera Savaş – “Son Güzel Havalar”

Sera Savaş uzun zamandır teklilerini ardı ardına çıkartıyordu. Şimdiyse ‘Şarkılar Perişan’ adlı parçasıyla ilk albümü “Son Güzel Havalar”ı müzikseverlerle paylaştı.

Konuya Fransız – ‘Oyun’

‘Hallice Halim’ ile yakaladıkları çıkışı son teklileri ‘EYVALLAH’ ile devam ettiren Konuya Fransız yeni şarkısı ‘Oyun’u yayınladı. Şarkının sözleri grubun solisti Nuri Görkem Ersoy’a ait.

Mavi Zebra – ‘Sonumuz’

Mavi Zebra bugün yayınladıkları ‘Sonumuz’ şarkısıyla aynı zamanda üç farklı şarkı ve hikayeden oluşan “Nerede Kalmıştık” adlı EP’sini de tamamlamış oluyor.

Champ Boi – ‘Son Kez’ 

Champ Boi, kendine has tarzını yansıttığı Son Kez’ adlı yeni şarkısı ile yaşadığı pişmanlıkları dile getiriyor.

Harun Adil & Kamufle – ‘Lisan’

Yerli rap sahnesinin yükselen ismi Harun Adil, 12 parçalık düet albüm çalışmasının beşinci şarkısında Kamufle ile bir araya geldi ve ortaya ‘Lisan’ çıktı. 

DJ Nio, Özge Ürer & Gramafonia – İstanbul Sokakları’

İtalyan DJ ve prodüktör Nio, Türk şarkıcı-söz yazarı Özge Ürer ve Türk MC Gramafonia, İstanbul’un arka sokaklarını, eşsiz atmosferini ve şehrin yeraltı hikayelerini kutlamak için bir araya geldi ve ‘İstanbul Sokakları’ adlı parçaya imza attılar.

Dedublüman – ‘En Dibine Kadar’

2019 yılında yayınladığı ‘Yok’ adlı çıkış şarkısı ile profesyonel müzik dünyasına adımını atan ve bugüne dek yayınladığı ‘Belki’, ‘Çözemezsin’, ‘Depresyondayım’ gibi parçalarıyla hatırı sayılır bir dinleyici kitlesine ulaşan Dedublüman, bu yılın beşinci teklisi ‘En Dibine Kadar’ı çıkardı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR