Ana SayfaHaberlerYerli sahnenin en yeni şarkıları

Yerli sahnenin en yeni şarkıları

Yerli sahne hareketlendi! Yeni şarkılar ve albümler peşi sıra geliyor. İşte onlar arasından en dikkat çekenleri bir araya getirdik. 

Bu hafta heyecanla beklediğimiz albümlere ve şarkılara kavuştuk. Bunlardan ilki Gaye Su Akyol‘un 25 Kasım’da yayınlayacağı “Anadolu Ejderi” isimli albümünden gelen ilk tekli ‘Sen Benim Mağaramsın’ oldu. Diğeri ise Nova Norda‘nın “Paralel Evrende Dünya Tarihi” adlı albümünün akustik versiyonu olan “Akustik Evrende Dünya Tarihi”ydi. Diğer yandan, Gazapizm‘le Melike Şahin‘in bir araya gelerek seslendirdiği ‘Olur Mu?’ şarkısı da bugün dijital platformlarda yerini aldı. Peki yerli sahnenin hem severek takip edilen hem de yeni isimlerinin çıkardığı diğer şarkılar hangileri? Gelin birlikte keşfedelim bugün çıkış yapan şarkıları!

Denzi – ‘Ne Doğru Ne Yanlış’

Yepyeni bir isim karşınızda. Denzi, solo kariyerinin yanı sıra bas gitarist olarak Frozen Clouds ve alternatif hip hop sanatçısı Kum’un Bedeviler isimli grubunda da çalıyor. Yeni teklisi ‘Ne Doğru Ne Yanlış’ın sözleri ve müziği Denzi’ye, düzenlemesi ise Luca Fritz imzası taşıyor. 

Ufuk Beydemir – ‘Sonuna Kadar’

Ufuk Beydemir, ‘Sonuna Kadar’ adlı yeni teklisini sevenleriyle buluşturdu. İki kişinin birbirine olan aidiyetini anlatan şarkının söz ve müziği Beydemir’e ait.

Kendimden Hallice – ‘Balık Olsam Tutar Mıydın?’ 

Kendimden Hallice, bundan bir süre önce Instagram’daki takipçilerine yeni şarkılarının sözlerini kendileriyle ortak olarak yapmak istediklerini duyurmuştu. İşte bu ortak çalışmanın sonucunda ‘Balık Olsam Tutar Mıydın?’ ortaya çıktı.

Daniska – “Keşke Meyhanesi”

Daniska’nın ikinci stüdyo albümü “Keşke Meyhanesi” sekiz şarkıdan oluşuyor. Albümde Eylem Atmaca, Ümit Besen, Yaşar, Hüseyin Turan, Hüsnü Arkan, Daniska, Canikolar ve ‘Bu Şarkı Bitmeden Gel!’ şarkısıyla Nuri Harun Ateş yer alıyor.

Maya Perest – ‘Yok Bana Bu Cihanda’

Bu hafta müzik sahnesine adım atan diğer bir yeni isim ise Maya Perest. İlk teklisi ‘Yok Bana Bu Cihanda’nın sözleri Maya Perest ve Dündar Hızal‘a, bestesi yine Perest‘e, düzenlemesi ise Cihan Mürtezaoğlu‘na ait.

Burak King – ‘Deli Deli’

“Rap İçimden” adlı albümü sonrasında Burak King, ikinci albümü için kolları sıvadı. Albümün ilk şarkısı ‘Deli Deli’ ise bugün müzikseverlerle buluştu. Söz ve bestesi Burak King’e ait olan şarkının düzenlemesi ise Alphan Kurtoğlu imzası taşıyor. 

Can Oflaz – ‘En İyi Bildiğim Şey (Piyano versiyon)’

Can Oflaz ‘En İyi bildiğim Şey’ şarkısını piyano ile yeniden yorumladı. Şarkı Merve Deniz yönetmenliğinde çekilen performans videosuyla müzikseverlerle buluştu. 

DOU – ‘Yakın Kal’

DOU yepyeni şarkısını yayınladı. ‘Yakın Kal’ kötü bir ilişki bittikten sonra, yeniden aşık olup aynı hataları tekrar etmekten, ilişkide boğulduğunu fark edememekten korkan birini anlatıyor.

Yaşlı Amca – “Keşke Herkes”

Yeni nesil Türkçe rock müziğin temsilcilerinden Yaşlı Amca, yeni albümleri “Keşke Herkes”i yayınladı. Albüm lansman konseri ise 17 Aralık’ta Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleşecek.

Ceyda Karadeniz – ‘Yol Kenarı’

Geçtiğimiz Ağustos ayında Çağrı Ünsal’la birlikte ‘Oluru Yok’ adlı şarkısını yayınlanan Ceyda Karadeniz, şimdi de yeni teklisi ‘Yol Kenarı’nı dinleyicilerine sunuyor.

Kaan Çelik Metin – ‘Kolay Değil’

Kaan Çelik Metin ilk teklisi ‘Kolay Değil’ ile müzik sahnesine adım atan bir diğer isim. Aidiyet arayışını aktaran şarkının sözü, müziği ve düzenlemesi Metin’e ait.

Meşin Ceketler – ‘Yabancı Şehrin Sokaklarında’

Müzik geçmişleri eskiye dayanan ama bir araya gelerek yeni bir grup oluşturan Meşin Ceketler ile tanışın. Meşin Ceketler, vokalde Murat Genç, Rashit grubundan tanıdığımız gitarist Tolga Özbey ve daha önce Yumuşak Makine grubunda da beraber çaldıkları bas gitarist Caner Koşunda ile baterist Timur Kurşunoğlu’ndan oluşan kadrosuyla ilk teklileri ‘Yabancı Şehrin Sokaklarında’yı yayınladı.

Cem Yenel – ‘Pusula’

Cem Yenel‘in yeni teklisi ‘Pusula’, neredeyse şizofrenik seviyede aşık bir adamın, bulunması mümkün olmamasına rağmen aşkını tüm gece arayışını konu ediniyor. Şarkı Londra sokaklarında çekilen videosuyla da dikkat çekiyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR