Ana SayfaHaberlerYerli sahnenin en yeni şarkılarını dinlediniz mi?

Yerli sahnenin en yeni şarkılarını dinlediniz mi?

Rap, hip hop, rock, pop… Yerli sahnenin bu hafta yayınlanan en yeni şarkılarını hep birlikte keşfediyoruz.

RockA – ‘Orman’

Geçen yıl üst üste yayınladığı şarkıları geçen mart ayında “Yeniden Hayale – Part 1” adlı albümde birleştiren RockA, albümün ikinci bölümüne ‘Orman’ şarkısını yayınlayarak başladı. Şarkının sözü ve müziği Halil Özüpek‘e, mix ve mastering’i ise Barış Büyük‘e ait.

Ero – ‘Tokyo Drift’

Ero, drill ve hiphop dinleyicilerine yepyeni bir şarkı sunuyor. Kendine has vokali ve güçlü sözleri ile tanınan Ero‘nun yeni şarkısı ‘Tokyo Drift’in sözleri müzisyene ait. Tahsin Güney‘in çektiği klipte ise Ero’yu arkadaşlarıyla bir yarış öncesi görüyoruz. 

Berkay Altunyay – ‘Dönenin Haline’

‘Olmazlara İnat’ adlı parçasıyla yakaladığı başarıyı yıl içerisinde çıkardığı teklilerle devam ettiren Berkay Altunyay, son şarkısı ‘Dönenin Haline’de aldığı kararları uygulamaktan ve sonuçlarından çekinmeyen bir karakterin ağzından hayatının özel bir dönemini anlatıyor. 

Ayça Özefe – ‘Tek Beni Sev’

Ayça Özefe, yeni şarkısı ‘Tek Beni Sev’de aşkın ve sevginin değerini vurguluyor. Şarkının sözü ve bestesi Özefe’ye, düzenlemesi ise Orçun Ayata’ya ait.

Nasıl Derler Bilirsin – ‘Yok Günahım’

10 şarkıdan oluşacak olan ilk albümünü 20 Ocak’ta yayınlayacak olan Nasıl Derler Bilirsin, bu albümde yer alan ‘Yok Günahım’ adlı yeni teklisini bugün dijital platformlarda paylaştı.

Avaz – ‘bütüngünanlat’

Trap müziğin hakim olduğu rap dünyasında yenilikçi sound’lar peşinde koşan Avaz’ın söz ve müziği kendisine ait yeni teklisi “bütüngünanlat” bugün yayınlandı.  

Champ Boi – ‘Düşman’

Champ Boi, aralık ayının başında yayınladığı ‘Son Kez’ adlı çalışmasının ardından, yılı yeni teklisi şman’ ile kapatıyor. Şarkının sözleri Champ Boi’ye, bestesi KOD ve Sappy‘e ait. 

Mustafa Uzun – ‘Uyandım Rüyalara’

Yepyeni bir ses karşınızda. Geçtiğimiz ağustos ayında yayınladığı ilk teklisi Melek’ ile hayatımıza giren Mustafa Uzun, ikinci şarkısıUyandım Rüyalara’yı yayınladı. Şarkının sözü, müziği, düzenlemesi ve hatta klibi de Uzun imzası taşıyor. 

The Nova & Colt NS – ‘Seninle’

Türkçe rap müziğin son yıllarda dikkat çeken isimlerinden The Nova, Colt NS ile bir araya geldi ve ortaya ‘Seninle’ adlı şarkı çıktı. Sade bir dille aşkın anlatıldığı şarkının nakaratında synht ve deep house ritimler öne çıkıyor.

Perdenin Ardındakiler – ‘Alışmışız’

Alternatif pop dünyasına yeni bir soluk getiren Doruk Ereşter ve Direnç Kaçmaz‘dan oluşan Perdenin Ardındakiler, ‘Alışmışız’ adlı parçalarıyla aşık olunan bir kimsenin yokluğunda hissedilen derin duygusal durumu ve özlemi anlatıyor.

Khontkar & Lil Zey – Gözyaşı Rapsodi 3

Khontkar, Gözyaşı Rapsodi serisine ardı ardına yayınladığı teklilerle devam ediyor. Serinin ikinci şarkısı olan ‘Gözyaşı Rapsodi 3’te Lil Zey ile birlikte parçayı seslendiriyor.

Kum – İki Yabancı

Alternatif sahnenin kendine has sound’uyla dikkat çeken gruplarından Kum, Bedeviler ile birlikte performans sergilediği ‘İki Yabancı’ adlı parçasını bugün dinleyicileriyle buluşturdu.

Anıl Piyancı – ‘Gece Modu’

“Rap müzik benim bağımlılığım” diyen Anıl Piyancı yıl bitmeden son teklisini de yayınladı. ‘Gece Modu’ adlı şarkının klibi ise Cem Kılıç tarafından çekildi.

Gökçe Kılınçer – ‘Devran’

Nostalji hissi veren sesi ve sound’uyla öne çıkan şarkıcılardan biri olan Gökçe Kılınçer‘den en az ‘Sev Derim’ kadar sevilecek yeni bir şarkı geldi. ‘Devran’ anında dilinize dolanacak türde.

Kamufle – ‘Bi’ Şeyler Var’

Hem yaptığı işbirlikleri hem de solo çalışmalarıyla türkçe rap sahnesinin en iddialı isimlerinden Kamufle, sözü ve bestesi kendisine ait olan ‘Bi’ Şeyler Var’ adlı yeni teklisini sevenleriyle buluşturdu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR