Ana SayfaelektronikYėY yeni şarkıları "On Fire"ı yayınladı

YėY yeni şarkıları “On Fire”ı yayınladı

Elektronik müzik ikilisi YėY, 28 Mayıs’ta yayınlanacak yeni EP’leri Heading Home için geri sayarken, single’ları “On Fire”ı da yayınladı. 

28 Mayıs’ta çıkacak olan yeni EP’leri Heading Home’a ait teklileri On Fire, geleneksel akustik elementleri ve elektronik melodileri bir araya getiriyor. Canlı icra ettikleri müzikleriyle elektronik dans parçalarını ve oryantal enstrümanları sentezleyerek bu iki dünyayı ortak bir noktada buluşturan ikili, “On Fire” ile bunun en güzel örneklerinden birini dinleyicilerine sunuyorlar.

Unutulmaz türkü “Minnet Eylemem” ve ünlü pop şarkısı “Sen Benden Gittin Gideli”ye yaptıkları cover’lardan sonra çıkardıkları ilk tekli olan “On Fire”, ilk saniyesinden itibaren Türk-Alman ekibinin pozitif mesajlarını ve kendilerine has samimi müzikleriyle dinleyicileri büyülüyor. Heading Home’dan yayınlanan bu ilk tekli, pop, house ve etnik müzik etkilerinin arasında gezinen organik ve modern bir parça.

Uğur Köse ve David König ikilisinin birbirinden farklı müzik kökenleri pop, etnik, melodik house ve tekno türlerini modern bir uyum içerisinde bir araya getiriyor ve dans kulüplerinin dans dolu gece hayatını Akdeniz’e has enstrümanlarla yeniden tanımlıyorlar. “On Fire”, özel bir insana ve sıcaklık hissisine duyulan özlemini betimliyor.

FARKLI VE EĞLENCELİ

Her şey Alman prodüktör ve şarkıcı David König’in İstanbul doğumlu e-bağlama sanatçısı Uğur Köse’yi 2017 senesinde sahnede görmesiyle başlamış. Henüz konser sırasında bu geleneksel sesleri elektronik müzikle birleştirmeyi aklına koyan König, konser sonrasında Uğur Köse’ye giderek YėY’in ilk adımını atmış. O sırada, daha yalnızca birkaç haftadır Almanya’da olan ve Almancayı çat pat anlayan Köse’nin “tekno” kelimesini duymasıyla gözleri parıldamış ve bunun ardından ortak bir müzik dili oluşturmak hiç de zor olmamış.

İkilinin ortaya çıkardığı konseptin sahip olduğu ve ulaşabildiği aralık şaşkınlığa uğratacak kadar geniş. İstanbul, Berlin, Riyad gibi metropollerde konserler veren ve konserlerinin müzelere olduğu kadar gece kulüplerine de aynı derecede yakışan ve her ortamda işe yarayan YėY’in hiçbir sınırı yok. İkilinin müzikleri, bazen sıcak bir yaz akşamında rüzgarsız bir denizdeymiş gibi rüya dolu, bazense büyük bir şehrin gece hayatındaymış gibi heyecan dolu hissettiriyor.

YėY, çarpıcı bir şekilde farklı ve eğlenceli. Yeni teklileri On Fire, Doğu’dan aldığı etkilerle harmanlanan bu eğlenceyi müzikseverlerle buluşturuyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR