Ana SayfaHaberler"Güç, Şöhret ve Para" yayında

“Güç, Şöhret ve Para” yayında

Alternatif müziğin başarılı isimlerinden Yiğit Seferoğlu, Ahmet Üstüner’le birlikte “Güç, Şöhret ve Para” adını verdiği bir single yayınladı.

1994 Ankara doğumlu Yiğit Seferoğlu’nun, inandığı ve emin adımlarla müzik dünyasına giriş yaptığı ilk projesi, çocukluk arkadaşı Kıvanç Kürkçü ile temellerini attığı Hay Bin Kunduz grubu. 2012 yılında ilk profesyonel sahnesini, bağlarını halen sürdürdüğü Hay Bin Kunduz ile birlikte attı.

Ekran Resmi 2020 01 17 15.31.15

İlk solo çalışması “Karadelikte Bir Martı” 2016’nın başında yayınlayan Yiğit Seferoğlu, aynı yılın ocak ayında kendi adıyla ilk sahnesini SofarSounds İstanbul’da aldı. “Topraktan Gelenler” EP’si ile eş zamanlı bar konserlerine başlayan Yiğit Seferoğlu, Ankara, İstanbul ve Eskişehir’de mini bir turne düzenlemiş ardından albümü Karabesk’in çalışmalarını tamamladı.

yigit seferoglu

İkinci albümü “Adem Histora” ise dijital mecralarda ve CD formatında 2018 Nisanında müzik marketlerde yerini aldı. Sonrasında teklilerini yayınlamaya devam eden Yiğit Seferoğlu’nun yeni albümü “İnorganik Şehir Müziği” Şubat 2019 itibarıyla yayımlandı. İçinde Canozan , Kıvanç Kürkcü , Seray Bilen ve Peyk grubundan tanıdığımız İrfan Alış düetlerinin bulunduğu İnorganik Şehir Müziği 10 şarkıdan oluşuyor. Uzunca bir süre single’lar yayınlamaya devam eden Seferoğlu bağımsız olarak çalışmalarını yayınlamaya devam ediyor.

ahmet ustuner

Ahmet Üstüner, Cellat a.k.a Aslan Abi; söz yazarı, besteci, MC ve prodüktör. 2002 yılında, söz yazarak müzik kariyerine başlayan müzisyen, 2003 yılında Eskişehir’in ilk Türkçe Rap gruplarından olan “Tek İnfaz” grubunu kurdu. Bu dönemde, Eskişehir’de Rap müziğin öncüsü “Diriliş” grubuyla yakınlık kurdu ve bu grubun 2004 yılında piyasaya sürülen “Serbest Vuruş” albümünde konuk sanatçı olarak yer aldı.

2007-2011 yılları arasında, Joker, Terapi ve Argo isimleri ile, Eskişehir merkezli Barakabeat oluşumu dahilinde, Rap/R&B vokal ve prodüksiyon aşamalarının bir parçası oldu. Bu oluşumun dağılmasının ardından, müzik hayatına solo olarak ve çeşitli işbirlikleri ile devam eden müzisyen, halen Eskişehir’de müzik üretmeyi sürdürüyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR