Ana SayfarockYirmi7'den ilk albüm: Ay Düşmüş Elektrik Tellerine

Yirmi7’den ilk albüm: Ay Düşmüş Elektrik Tellerine

Rock grubu yirmi7, Türkçe şarkılardan oluşan ilk albüm çalışması Ay Düşmüş Elektrik Tellerine‘yi Arpej Yapım etiketiyle yayınlıyor.

Bir ara sürekli dinlediğimiz “Muhtemel Aşk” şarkısını hatırladınız mı? İşte o grubun albümü çıkıyor.

Albümle aynı adı taşıyan çıkış şarkısı da dahil toplam 9 Türkçe ve 1 İngilizce şarkıdan oluşan albümün kayıt, düzenleme ve söz müziği; yirmi7 grubunun kurucusu ve solisti Okan Şarlı’ya ait. Kayıt aşaması yaklaşık 2 yıl süren albümün mix ve mastering’ini ünlü prodüktör Tarkan Gözübüyük Babajim stüdyolarında tamamladı.

2007 yılında Okan Şarlı tarafından Los Angeles’ta kurulan yirmi7; “Muhtemel Aşk” ve “Sokak Lambası” şarkılarıyla büyük bir hayran kitlesine sahip oldu. yirmi7 grubu Türkiye’yi, Türk müziğini ve Türk gruplarını farklı kültürden insanlarla buluşturmuş ve ülkesini Amerika’da da en iyi şekilde temsil etmeyi başardı.

Grup müzik çalışmalarına ve konserlerine İstanbul, Türkiye ve Los Angeles, Amerika’da devam ediyor.

YİRMİ7 KİMDİR? 

yirmi7 Okan Şarlı’nın yazıp, bestelediği İngilizce ve Türkçe şarkılar ile Los Angeles başta olmak üzere Amerika’nın birçok eyaletinde 100’den fazla konser vermeyi başardı. Hard Rock Cafe, House of Blues, Whisky a Go Go gibi dünyaca ünlü mekânlarda sahne alan ilk Türk rock grubu ünvanını aldı.
 Grubun solisti ve kurucusu Okan Şarlı’nın şarkı söyleme sesini kaybetmesi ve uzun tedavi sürecinden sonra 27 yaşında tekrar şarkı söylemeye başlamasından dolayı yirmi7 ismiyle müzik yapmaya karar veren ekip, “27’nin bir bitiş değil, yeni bir başlangıcın simgesi” olduğuna inanıyor.

Ayrıca bu ismi alarak, 27 yaşında hayatlarını kaybeden efsanevi rock yıldızları ‘Jim Morrison, Kurt Cobain, Jimi Hendrix’ gibi isimlerin anısını da yaşattılar.

Amerika’da çıkardıkları ilk single olan ‘Second Mind’ şarkısı James Franco ve Heather Graham’ın başrollerinde oynadığı ‘About Cherry’ filminde yeraldı. İkinci single’ları ‘No Chemical Love’  ile Los Angeles’ta Best of Indie Rock dalında ‘Artist in Music Awards’ ödülünü almayı başardılar ve ‘Love is the Game’ ‘Valley of Fire’ ve ‘Dream Catcher’ ile müzik kariyerlerine devam ettiler.

Dünyaca ünlü ‘Burning Man’ festivaline özel ‘All in One’ şarkısını yazıp, besteleyen Okan Şarlı; Twenty7 olarak Burning Man festivalinde 60 bin kişinin karşısında sahne aldı. Bu performanslarıyla ‘Mükemmellik, İlham ve Güzellik’ ödülünü alan grup bu başarıyı herkesin diline marş olan Muhtemel Aşk şarkıları ile Türkiye’ye taşımıştır.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR