Ana SayfaalternatifYüzyüzeyken Konuşuruz konserleri başladı

Yüzyüzeyken Konuşuruz konserleri başladı

Alternatif sahnenin en önemli ekiplerinden Yüzyüzeyken Konuşuruz, 5 Temmuz İstanbul konserinin ardından yaz turnesinin bir kısmını açıkladı. 

Uzun süren pandemi sonrası ilk konserini Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava’da veren Yüzyüzeyken Konuşuruz ve onları sahnede çok özleyen dinleyici bir araya geldi. Sosyal mesafeli olarak gerçekleştirilen ve 2 bin 300 kişinin alanı doldurduğu konserde ilk albümden bugüne kadar yayınladıkları şarkıları seslendiren grup, seyirciyle aynı heyecanı paylaştı.  “Ateş Edecek Misin?” ile açılışı yapan Yüzyüzeyken Konuşuruz; “Kediler”, “Esen”, “Canavar”, “Dinle Beni Bi”, “Ne Farkeder”, “Bodrum”, “Kazılı Kuyum”, “Ölsem Yeridir” gibi sevilen şarkılarını çalarken, 2 Temmuz’da yayınlanan ve çıktığı günden bugüne kısa sürede büyük başarı yakalayan “Sen Varsın Diye”yi de seslendirdi.

Pandemi süresince kendi içine kapanan grup, tam bir buçuk yıllık aradan sonra “Sen Varsın Diye” şarkısını 2 Temmuz’da Sony Music etiketiyle yayınladı. Çıktığı günün ertesinde Türkiye’nin en çok dinlenen şarkılarının yer aldığı Spotify Top 50’ye 9. Sıradan giriş yapan ve yükselişini sürdüren grup, 5 günde yaklaşık 1 milyon dinleme alarak önemli bir başarıya imza attı.

yyk konser istanbul2

Hem sezonun ilk Harbiye Açıkhava konserini gerçekleştiren hem de yeni çıkan single sonrası konser turnesine hazırlanan grup, binlerce kişinin eşliğiyle Harbiye Açıkhava sahnesinde unutulmaz bir gece yaşattı.

YYK’nın konser programı şu şekilde:

7 Temmuz- Aydın, Kuşadası Altın Güvercin Amfi Tiyatrosu
8 Temmuz- İzmir, Çeşme Açıkhava Tiyatrosu
9 Temmuz- Denizli Açıkhava
13 Temmuz- Muğla, Datça Açıkhava Tiyatrosu
14 Temmuz- Antalya Açıkhava
15 Temmuz- Muğla, Marmaris Amfi Tiyatro
10 Eylül- Bursa Açıkhava Tiyatrosu

YYK BANNER

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR