Ana SayfaalternatifYüzyüzeyken Konuşuruz'dan nihayet yeni single

Yüzyüzeyken Konuşuruz’dan nihayet yeni single

Üçüncü Yeniler’in ilk ekiplerinden olan Yüzyüzeyken Konuşuruz, yeni single’ları “Sen Varsın Diye”yi 1,5 yıl aradan sonra dinleyicileriyle buluşturdu.

Pandemi süresince kendi içine kapanan grup, 2021’in Temmuz ayında bir buçuk yıllık sessizliğini ”akustik gitarlı” ilk yıllara da göz kırparak bozuyor. Sony Music Türkiye etiketiyle bugün yayınlanan şarkının sözü ve bestesi Kaan Boşnak, düzenlemesi ise Yüzyüzeyken Konuşuruz imzası taşıyor.

2011 yılından 2015’e kadar sound’unda akustik gitarı ön planda tutan grup, 2015’ten sonra daha elektronik seslere gönül vermiş, synth pop olarak adlandırabileceğimiz “Ne Farkeder” ve Akustik Travma’yı bizlere sunmuş; ardından “Boş Gemiler”, “Ölsem Yeridir” gibi işlerle bunu zenginleştirmiş, son olarak da “Kazılı Kuyum” ile ustalık dönemine geçiş yapmıştı.

HEM AKUSTİK HEM ELEKTRONİK TINILAR 

Yüzyüzeyken Konuşuruz’un bu kadar geniş bir dinleyici kitlesine sahip olmasının sebebi çok geniş bir sound yelpazelerinin olmasından kaynaklandığı için, “Sen Varsın Diye” ile hem ilk yıllardaki akustik singer/songwriter tınılarını isteyen, hem de Akustik Travma’nın elektro ritmleriyle dans edenleri aynı otobüse bindiriyor.

Yüzyüzeyken Konuşuruz’un yeni teklisi “Sen Varsın Diye” bugün tüm dijital platformlarda dinleyiciyle buluşurken, şarkının lirik videosu da aynı anda grubun YouTube kanalında yayında.

YYK BANNER

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR