Ana SayfaHaberlerYüzyüzeyken Konuşuruz'dan yeni şarkı: Kazılı Kuyum

Yüzyüzeyken Konuşuruz’dan yeni şarkı: Kazılı Kuyum

Türkiye alternatif müzik sahnesinin son zamanlardaki en önemli temsilcileri arasında gösterilen Yüzyüzeyken Konuşuruz, yeni single’ları “Kazılı Kuyum” için Red Bull Müzik Stüdyoları, New York’un yolunu tuttu. Grup, 8 yıllık müzik yolculuklarında ilk kez analog olarak kaydettikleri yeni single’larını 10 Ocak’ta yayınladı. 

Hayatın içinden hikayeleri müzik aracılığıyla güçlü ve derin bir şekilde dinleyicilerle buluşturan Yüzyüzeyken Konuşuruz, Red Bull Müzik Stüdyoları, New York’a çıkarma yaptı. AWOLNATION, Beartooth, The Aces ve Warm Brew gibi uluslararası arenada başarı yakalayan isimlerin kayıt alma şansı yakaladığı New York’ta bulunan Red Bull Müzik Stüdyoları’nda, bu kez stüdyo masasının başına Yüzyüzeyken Konuşuruz geçti. Grubun “Kazılı Kuyum” isimli single’ı Sony Music etiketiyle yayınlandı.

Red Bull Müzik Stüdyoları, New York’ta kaydedilen şarkının, grubun diğer işlerinden farkı ise analog olarak kaydedilmiş olması. Son dönemde daha çok tercih edilen dijital kayıt yerine analog kaydı tercih eden grup, böylece müzikseverlere daha sıcak ve organik bir sound sunabilmeyi amaçladı. 

Kendilerini “şehirli bir lirik müzik grubu” olarak betimleyen, “Ne Farkeder”, “Dinle Beni Bi” ve “Boş Gemiler” gibi büyük beğeni toplayan şarkılara imza atan Yüzyüzeyken Konuşuruz, Türkiye bağımsız müzik sahnesinin son zamanlardaki en önemli temsilcileri arasında gösteriliyor. Yüzyüzeyken Konuşuruz’un New York macerası da 23 Ocak’ta redbull.com’da belgesel tadında bir video ile yayınlanacak.

Şarkıyı Spotify‘da dinleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR