Ana SayfarapZen-G ve Bayhan düeti "İstanbul" YouTube trendlerde

Zen-G ve Bayhan düeti “İstanbul” YouTube trendlerde

Zen-G, geçtiğimiz hafta yayınladığı ZENGBEJ albümüde yer alan Bayhan düeti “İstanbul”u kliplendirdi. Klip YouTube trendlerde 14 numarada. 

Sony Music Türkiye etiketiyle yayınlanan albümde yer alan şarkı için Zen-G ve Bayhan iki yıl önce bir araya gelmiş. Zen-G, “Bir yıl önce stüdyoya girmeye karar verdiğimizde ikimiz için de heyecan verici bir sürecin başlangıcı oldu. Önemli ve verimli bir üretim süreciydi. İstanbul şarkısının bendeki yeri çok ayrı. Böyle bir iş yaptığımız için mutlu ve gururluyum. Ustalık eseri olarak da yorumlayabilirim bu anlamda” diyor.

Slvyio Behmoaras yönetmenliğinde çekilen klipte, Zen-G’nin doğup büyüdüğü mahalleyi izliyoruz. “Çocukluğumun geçtiği sokaklarda yaptık çekimleri. Doğduğum, büyüdüğüm sokaklar… Klipte, çocukla birlikte kapısına oturduğumuz Yuvam apartmanı, 20 yıl boyunca yaşadığım apartman. İlk aşkım, ilk kavgam, adını duvarlara yazdığım kimi zaman yalnızlığım kimi zaman dostlarımla çoğaldığım günlerin tanığı bu sokaklar. Samatya, Yedikule, Zeytinburnu gibi sur içi dediğimiz eski İstanbul yer alıyor klibin arka fonunda.”

Zen-G, “İstanbul”un albümün son klibi olduğunu belirtiyor: “Ben/biz hayatı bu kaldırımlarda, abiliği-kardeşliği bu civarlarda, insanlığı bu sokaklarda öğrendik..Bugünlere geldik. Sizede bu anılardan, anlardan kesitler vermeye çalıştık naçizane. Artık ‘İstanbul’ sizlere emanet. Bir gül benden bir gül sizden” diyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR