Ana SayfarapZen-G'nin solo albümü ZENGBEJ bugün yayınlandı

Zen-G’nin solo albümü ZENGBEJ bugün yayınlandı

Zen-G solo albümünde Khontkar, Asil, Tahribat-ı İsyan, Ati 242, İsmail Tunçbilek, Bayhan gibi isimlerle işbirliği yaptığı solo albümü ZENGBEJ’i bugün yayınladı. 

Başarı çıtasını her geçen gün yükselten Zen-G, uzun zamandır beklenen albümünü dinleyiciyle buluşturmaya hazırlanıyor. Zen-G, 11 şarkıdan oluşan ve Sony Music Türkiye etiketiyle yayınlanan ZENGBEJ albümüyle dikkatleri üzerine çekecek.

Albümün ismini Doğu Anadolu toplumlarındaki ozanlara verilen “dengbej” isminden türeten Zen-G, “Dengbej’i Zengbej olarak yorumladım. Bu albümde aynı zamanda kendi coğrafyam da olduğu için bir anlamda kendi tabiatımı paylaşmak istedim. Bu anlatım diline, bu yakarışlara, isyana ve aktarış biçimime dengbejliği yakın bulduğum için albüme ZENGBEJ adını verdim” diyor.

Albümün ayak seslerini yayınladığı teklilerle duyuran Zen-G, daha önce yayınlanmış “Alev Alev” feat Ati242, “İskender”, “Tattoo” feat Khontkar, “Girme Kanıma” feat Asil ve Delale şarkılarını albüme dahil etmesinin yanı sıra yeni şarkılarıyla da oldukça konuşulacak. Albümü 11 Mart 1997’de annesinin ses kaydıyla açarak aslında çocukluğundan bu yana bir minik yolculuğa çıkaran sanatçı, kapanışı da babasıyla yapıyor. Çıkış şarkısı İstanbul’da Bayhan’la yaptığı featuring’le de çok dikkat çekici bir çalışmaya imza atan Zen-G, albümünde “Hüküm” şarkısında İsmail Tunçbilek’i de konuk ediyor. “Suç İşleri Bakanı” şarkısında ise Asil ile oldukça konuşulacak bir çalışmaya imza atıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR