Ana SayfaHaberlerZeo Jaweed'den yeni şarkı: "Dar 1 Dünya"

Zeo Jaweed’den yeni şarkı: “Dar 1 Dünya”

“Es”, “N’oluyo” ve “Carpe Diem” gibi şarkılarıyla tanınan yetenekli rap sanatçısı Zeo Jaweed, “sosyal mesafeyi gözeterek” telefonla çektiği görüntüleri kullanarak “Dar 1 Dünya” şarkısını kliplendirdi.

Zeo Jaweed, yeni şarkısı hakkında şunları kaleme aldı: “Sokağa çıkma yasağından dakikalar önce ve herkes gibi her şeyden bi haberken, başka şarkıya klip çekmek için öyle bi bakınırken telefon ile çektiğimiz görüntüleri (sosyal mesafe kuralını gözeterek!) 2 günlük yasağın ilan edilişiyle, yeni yapılan şarkıya uyarladık.”

Asıl adı Tolga Cavit Güler olan Zeo Jaweed, 1989 yılında doğdu. 2005 yılı itibarıyla rap müziğe Zeus ismi ile başladı. Zeus ismi ile sayısız organizasyonda yer aldı. Birçok önemli isimle çalışmalar yaptı ve pek çok önemli ismi, gerek prodüksiyon anlamında gerekse şarkı vererek destekledi. Biri ortak olmak üzere; 6 albüm çalışması yaptı. Katıldığı bir şarkı yarışmasında büyük başarı elde eden sanatçı, yarışma öncesinde kullandığı Zeus mahlasını yarışmadan sonra Zeo Jaweed olarak değiştirdi. Çalışmalarına kendi stüdyosunda devam eden Jaweed, 2016 yılında “Kural Tanımam” isimli single’ını ve hemen ardından 10 şarkılık Zeoloji albümünü yayımladı. Sanatçı, 2017 yılında bir filmin soundtrack’ini yaptı ve “Nereden Nereye” isimli çalışmasını dinleyicileriyle buluşturdu. Jaweed, 2018 yılında Es isimli albümünü yayımladı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR