Ana SayfaÖzel Dosya20 yaşına giren filmler

20 yaşına giren filmler

Sanki daha dün “milenyum” diye bağırıyordu insanlar sokaklarda… Onun bile üzerinden 24 koca yıl geçmişken “20 yaşına gelen filmler ne ki!” diyoruz ama yine de şaşıracağınızı garanti ediyoruz.

“Before Sunset”

Richard Linklater’ın “Before” üçlemesinden “Before Sunset”, belki de bu üçlemenin en iyilerinden biri. Ethan Hawke‘ı başrolde gördüğümü film bu Paris’in romantik atmosferinde geçiyor. Muhakkak izlemişsinizdir di mi? İzlemediyseniz hemen!

“Spider-Man 2”

Tobey Maguire’ın harika bir Peter Parker, Kirsten Dunst’ün ise en sevilen Mary-Jane,’lerden biri olduğu film hala yepyeni gibi, 20 yıl geçtiğine inanması güç. Sevilen süper kahramanlardan Spider-Man’in bu filminde yönetmen koltuğunda ise Sam Raimi oturuyor.

“Harry Potter And The Prisoner Of Azkaban”

İnanması güç ama maalesef ki gerçek! Hogwarts’un derinliklerinde hangi yolculuktan sıkıldık ki? Gary Oldman ve David Thewlis’in de yer aldığı serinin bu bölümü yine ne güçlülerinden bir tanesiydi. Seriyi baştan izlemek de fena olmaz sanki?

“Shaun Of The Dead”

“Shaun Of The Dead”, klasik korku ve zombi temasını eğlenceli bir şekilde işleyen bir film. Simon Pegg ve Nick Frost başrollerde yer alıyor. Üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen hala komik olduğunu da not edelim.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR