Ana SayfaÖzel Dosya2023'ün en iyi dizileri

2023’ün en iyi dizileri

Yılı yavaş yavaş sonlandırırken bu yıl en sevdiğimiz dizilerden bir seçki yaptık sizlere. Henüz izlemedikleriniz var ise şiddetle tavsiye ediyoruz.

“Loki”

Zaman yolculuğu yapan süper kahraman macerasının ikinci sezonu, ilk sezonun bıraktığı yerden hemen devam etti. Büyük kötü He Who Remains’ın (Jonathan Majors) Sylvie (Sophia Di Martino) tarafından öldürülmesiyle, Loki’yi (Tom Hiddleston) tanıyan kimse olmayan alternatif bir zaman çizgisine itti. İlkiki sezonu bir oturuşta bitirebileceğiniz Disney+’ta yer alan güzel mi güzel bir dizi.

“Succession”

Dördüncü sezonu ile veda eden ‘Succession’ belki de son yılların en çok konuşuan dizisi. Logan’ın çocuklarına “ciddi insanlar olmadıklarını” söylediği sahne, hem acımasız hem de haklı olduğu için tam anlamıyla yıkıcıydı. Hatta dizinin tüm sezonlarında tüm bölümler yıkıcıydı da diyebiliriz.

“Only Muders In The Building”

Çok sevilen bu cinayet-macera dizisinin üçüncü sezonu, şimdiye kadarki en iyi sezondu diyebiliriz. Dizi, dikkatlice planlanmış şüpheliler listesi sayesinde izleyicileri son ana kadar merakta bıraktı. Sezonun şaşırtıcı finali ve sevilen bir tekrar eden karakterin ölümü ise dördüncü sezon için heyecan dozunu artırdı.

“Beef”

Danny Cho (Steven Yeun), şanssız bir müteahhit olarak başı dertte, parasız ama sürekli hayal kuran ve plan yapan biriydi. Amy Lau’nun (Ali Wong) ise her şeyi vardı; iyi bir iş, güzel bir kızı ve sevgi dolu bir kocası. Toplumsal olarak uzak, ancak ruhsal olarak yetersiz oldukları hissine bağlı olarak, kader Danny’yi ve Amy’yi birbirine bağladı ve olaylar gelişti. 2023’ün kesinlikle en etkileyici dizilerinden biriydi.

“The Last of Us”

İlk kez bir video oyunu uyarlaması, oyunu oynamayanların dahi ilgisini çekti. Hikaye klasik zombi filmi köklerine sahip olabilir, ancak Craig Mazin’in yaşayan ölüler yerine yaşayanlara odaklanarak aktardığı dizi izlemeye değer. Zaten başrolde Pedro Pascal ve Bella Ramsey yer alıyor ki harika bir ikili olduklarını söylemeliyiz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR