Ana SayfaÖzel Dosya2024'ün heyecanla beklenen filmleri

2024’ün heyecanla beklenen filmleri

Yeni yıl ile beraber kültür sanat dünyasında da “yeni” heyecanı başladı. İşte onlardan biri de yıl içinde heyecanla beklediğimiz filmler. Gelin 2024’ün öne çıkan filmlerine beraber bakalım.

Dune: Part Two” (1 Mart)

Denis Villeneuve’in bu devam filmi, geçen yılın Hollywood grevleri esnasında ertelenen en büyük projelerden biriydi. Timothée Chalamet ve Zendaya’ya Florence Pugh, Christopher Walken, Lea Seydoux ve Austin Butler gibi yeni katılan isimler de eşlik ediyor.

“Mickey 17” (19 Mart)

Bong Joon Ho, “Parasite”in dünyayı fethetmesinden bu yana ilk kez yönetmen koltuğuna oturuyor. Hem de bu sefer bir bilimkurgu film ile. “Parasite” nispeten gerçeklikle bağlantılıyken, “Mickey 17”, Edward Ashton’ın “Mickey7” adlı romanının bir uyarlaması. Başrolde ise Robert Pattinson yer alıyor ve her öldüğünde belleğiyle klonlanan bir uzay kaşifini canlandırıyor.

“Challengers” (26 Nisan)

Zendaya, yönetmen Luca Guadagnino’nun provokatif tenis dramasında, skandal dolu bir aşk üçgeninde merkezde yer alıyor. “Euphoria” yıldızı, kariyerini sona erdiren yıkıcı bir sakatlık sonrasında tenis dehası Tashi Duncan’ı canlandırıyor.

“Back to Black” (10 Mayıs)

Amy Winehouse’un biyorgrafi filminin yönetmen koltuğunda Sam Taylor-Johnson (“Fifty Shades of Grey”) yer alıyor. Marisa Abela, geç şarkıcıyı canlandırırken, Eddie Marsan ve Juliet Cowan onun ebeveynlerini, Lesley Manville ise onun büyükannesini canlandırıyor. Film, bir yandan da Winehouse’un mirası olma özelliğini taşıyor.

“Furiosa: A Mad Max Saga” (24 Mayıs)

Mad Max evreninde geçen beşinci film, 2015 yapımı “Mad Max: Fury Road”da Charlize Theron tarafından canlandırılan Furiosa’nın hikayesidni anlatıyor Anya Taylor-Joy, karakterin genç versiyonunu oynuyor.

“Inside Out 2” (14 Haziran)

2015 yapımı “Inside Out”, Pixar’ın en iyi filmlerinden biri. Orta Batı’dan ailesiyle olan karmaşık taşınma sürecini takip ettiğimiz genç kız, şimdi San Francisco’da bir genç olarak ve karşılaştığı tamamen yeni bir duyguyla yüzleşiyor: Kaygı (Maya Hawke).

“Beetlejuice 2” (6 Eylül)

Tim Burton, 1988 tarihli esrarengiz komedisinin yeraltı dünyasına, orijinal kadrodan Michael Keaton, Winona Ryder ve Catherine O’Hara ile geri dönüyor. Filmde aynı zamanda Jenna Ortega ve Willem Dafoe da yer alıyor.

“Joker: Folie à Deux” (24 Ekim)

Joker ver ise Harley Quinn de çok uzakta olamaz. Bu nedenle, 2019’daki Oscar ödüllü süper kötü karakter filmi Joker’ın yaklaşan devam filminde, yönetmen Todd Phillips ve başrol oyuncusu Joaquin Phoenix’in yanına Lady Gaga’yı seçti. Bu arada “Joker: Folie à Deux” aynı zamanda bir müzikal olarak da tanıtılıyor. Merakla bekliyoruz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR