Ana SayfaEtkinlikler27. İstanbul Tiyatro Festivali'nden güzel sürpriz: "Café Müller"

27. İstanbul Tiyatro Festivali’nden güzel sürpriz: “Café Müller”

Sonbaharda tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanan 27. İstanbul Tiyatro Festivali, açılışını Pina Bausch’un ölümsüz başyapıtı “Café Müller” ile yapacak.

27. İstanbul Tiyatro Festivali, 25 Ekim – 25 Kasım tarihleri arasında perdelerini açmaya hazırlanıyor. 25 ve 26 Ekim’de Zorlu PSM’de gerçekleştirilecek gösterinin biletleri geçtiğimiz günlerde satışa çıktı.

Dansı, 20. yüzyılda devrimci bir yaklaşımla yeniden tanımlayan ve dans tiyatrosunun yeni bir tür olarak kabul görmesini sağlayan Pina Bausch’un başyapıtı “Café Müller”, sanatçının topluluğu Tanztheater Wuppertal’ın güncel kadrosu eşliğinde Türkiye’de ilk kez sahnelenecek.

Pina Bausch, topluluğu Tanztheater Wuppertal ile 1998’de “Cam Temizleyicisi” ve 2000’de “Masurca Fogo”yu İstanbul Tiyatro Festivali’nde sahnelemişti. 2003 yılında İKSV ve İstanbul Tiyatro Festivali ortak yapımı olan, İstanbul üzerine özel projesi “Nefes”i üretti ve sahneledi. Bausch’un tüm dünyada halen izleyicileri derinden etkileyen eserlerini repertuvarında koruyan ve bu mirası büyük bir adanmışlıkla yaşatan Tanztheater Wuppertal, 20 yıl sonra bu kez “Café Müller” ile İstanbul Tiyatro Festivali’nin konuğu olacak.

Gösterinin biletleri passo.com.tr’de.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR