Ana SayfaEtkinlikler"Adalar'da Caz"a hazır olun

“Adalar’da Caz”a hazır olun

“Her yerde, herkes için sanat” mottosuyla yola çıkan İBB Kültür Dairesi Başkanlığı’ndan gelenekselleşecek bir festival daha geliyor: “Adalar’da Caz”…

Adalar’da yaza cazla “merhaba” diyoruz. Bu yıl ilki düzenlenen festivalde birbirinden özel isimler sahne alacak. Tüm İstanbulluların katılabileceği “Adalar’da Caz”, Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada’da 8-11 Haziran’da gerçekleşecek.

8 Haziran Perşembe günü saat 18.25’te Kabataş İskelesi’nden hareket edecek ada vapurunda başlayacak olan festivalde ilk isim Sarp Maden Quartet olacak. Vapur Büyükada’ya vardığında ise saat 19.30’da Büyükada Atatürk Meydanı’nda müzikseverleri Önder Focan Aubergine (Patlıcan) Project karşılayacak. Ardından saat 20.30’da ise Mercan Dede sahnede olacak.

“Adalar’da Caz”, 11 Haziran Pazar gününe kadar Büyükada Atatürk Meydanı, Çelik Gülersoy Kültür Merkezi, Heybeliada Pazar Yeri, Burgazada Eski İskele Meydanı ve Kınalıada İskele Meydanı’nda devam edecek.

Yer alacak isimler ise şöyle:

Sarp Maden Quartet, Önder Focan, Mercan Dede, Ezgi Aktan, Celal Kadri Kınoğlu, Gürol Ağırbaş, Kerem Görsev, Elif Çağlar, Karambola, Telvin, Uninvited Cazz Band, Kolektif İstanbul, Birsen Tezer, Tolga Bilgin, Ozan Musluoğlu, Erdem Özkan, Melis Sökmen, Burcu Karadağ, Sibel Köse, Anıl Şallıel, Evren Can Gündüz ve Uzaylılar, Olcay Saral, Jehan Barbur, Ari Barokas, Bülent Ortaçgil, Çiğdem Erken, Deniz Çakır, Tuğrul Tülek ve Sattas.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR