Ana SayfaEtkinliklerAhbap'tan müzik ve sahne emekçilerine destek

Ahbap’tan müzik ve sahne emekçilerine destek

Haluk Levent’in başkanı olduğu Ahbap Derneği, pandemi sürecinde ücretsiz izne ayrılan, işini kaybeden ve ekonomik sıkıntılar yaşayan müzik ve sahne emekçilerine destek olmak için bir etkinliğe imza atıyor.

Ahbap Derneği, Covid-19 salgınının madden ve manen yol açtığı hasarları telafi etmede dayanışma ve yardımlaşmanın büyük bir güç verdiğinin bilinciyle; pandemi sürecinde ücretsiz izne ayrılan, işini kaybeden ve ekonomik sıkıntılar yaşayan müzik ve sahne emekçilerine destek olmak için 27 Ekim’de Sahneye Ses Ver adlı etkinliğe imza atıyor.

BU HABER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: MÜZİK DÜNYASI #MÜZİĞESESVER HAREKETİNİ BAŞLATTI

Ebru Cündübeyoğlu ve Hakan Yılmaz’ın sunumlarıyla Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleşecek etkinlikte; aralarında Ahbap Genel Başkanı Haluk Levent’in de bulunduğu müzik, edebiyat, sinema ve tiyatro dünyasından Cem Adrian, Ceylan Ertem, Emircan İğrek, Fırat Tanış, Hazal Kaya, Hayko Cepkin, Kaan Sekban, Melek Mosso, Nihat Sırdar, Onur Saylak, Sunay Akın, Sumru Yavrucuk, Zeynep Bastık sahne alacak.

ceylan ertem
Ceylan Ertem

Harbiye Açık Hava’da canlı olarak veya fiziki olarak orada bulunmadan sadece bilet alıp programı evden çevrim içi ortamda izleyerek sahne çalışanlarına destek olunabilecek etkinliğin biletleri, Biletix’te satışa sunuldu. Ahbap Derneği, ünlü isimlerin sahne performansları ve şarkılarıyla renk katacakları bu geceden elde edilecek gelirle sahne çalışanlarına destek sağlayacak.

Sahne ve müzik emekçileri, bu destekten faydalanabilmek için ahbap.org üzerinden asgari yasal belgelerini yükleyerek başvuru yapabilecekler. Konuyla ilgili detaylı bilgi, ilerleyen günlerde Ahbap’ın sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılacak.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR