Ana SayfaEtkinliklerAltın Gün yeniden İstanbul'da!

Altın Gün yeniden İstanbul’da!

Yeni dönem psikedelik sahnenin önemli temsilcilerinden, ülkemizde de çok sevilen Amsterdam çıkışlı Anadolu rock ve psikedelik folk grubu Altın Gün yeniden İstanbul’a geliyor. 

70’ler Türkiye’sinin türler arası ve psikedelik Anadolu rock ve folk akımlarından etkilenen Altın Gün; vokalde Merve Daşdemir, sazda, tuşlularda ve vokalde Erdinç Ecevit, basta Jasper Verhulst, gitarda Thijs Elzinga, davulda Daniel Smienk ve perküsyonda Chris Bruining’den oluşuyor.

Çıkış albümleri “On”u Bongo Joe Records etiketiyle yayınlayan Altın Gün, Selda Bağcan’dan Barış Manço’ya, Erkin Koray’a uzanan geleneksel repertuarlarını ve daha önce duyulmadık örnekleri de gün yüzüne çıkardı. Başta Neşet Ertaş olmak üzere nesilden nesile aktarılan Türk halk müziği bestelerini funk ritimleri, surf gitarlar, bağlama ve analog klavyenin buluşmasıyla zenginleştiren grup; dünyanın birçok şehrinde sahne aldı. Tame Impala, King Gizzard and The Lizard Wizard ve Edward Sharpe & The Magnetic Zeros gibi birçok önemli isimle aynı sahneyi paylaşan Altın Gün, 2019’da yayınladığı ikinci albümleri “Gece” ile “En İyi Dünya Müziği Albümü” kategorisinde 2020 Grammy Ödülü’ne aday gösterildi.

Geçtiğimiz sene dinleyicileriyle “Yol” ve “Âlem” isimlerini taşıyan iki yeni albümlerini paylaşan ekip, 9 Eylül’de KüçükÇiftlik Park‘ta sahne almaya hazırlanıyor. Biletler ise Passo ve Biletix’te satışta.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR