Ana SayfaEtkinliklerAnneler Günü için deneyim hediye etmeye ne dersiniz?

Anneler Günü için deneyim hediye etmeye ne dersiniz?

Malum 14 Mayıs hepimiz için oldukça önemli bir gün. Ülkenin geleceğini belirleyeceğimiz bu özel günün bir başka özel günle çakışması da kaderin bir cilvesi olsa gerek, Anneler Günü

Herkes görevini yerine getirdikten sonra ve sonuçları beklemeye başlamadan önce derseniz ki “Anneler Günü’nü de es geçmeyelim, kutlayalım!” işte sizler için birkaç öneri.

Değişik mutfakları keşif

“Anne yemeği” denen kavram zaten malum, kimsenin dilinden düşmez. Peki anneye daha önce hiç deneyimlemediği bir mutfağı denetmek? İşte bu hem onun hem de sizin keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak bir aktivite olabilir. İstanbul’da yer alan Cooking Class Academy’de o gün 2 güzel workshop yer alıyor. Bunlardan bir tanesi Meksika Mutfağı Workshop diğeri ise Alman Pasta Çeşitleri Workshop.

Meksika Mutfağı (Taco) Workshop: Meksika mutfağı denilince akla gelen ilk yemek hep taco olmuştur. Bu workshop’ta hep taco yapımını hem de Meksika mutfağı ile özdeşleşen guacamole, sour cream ve pico de gallo gibi sosların yapımı öğretiliyor. Sonrasında evde düzenleyeceğiniz Meksika akşamları için güzel bir girizgah olabilir. Biletler için buraya tıklayın.

Alman Pasta Çeşitleri Workshop: Ya da derseniz ki annemin tatlılarının yanına bir de yeni tatlılar eklensin işte bu workshop tam olarak o workshop. “Arı sokması” anlamına gelen Bienenstich Alman Pastası, efsaneye göre 15. yy’da iki fırıncının şehirlerini, arı kovanlarını düşmanlarına fırlatarak kurtarması sonucu yaptıkları bir pastaymış. Bu workshop’ta Alman çörek yapımı, Bavyera kreması yapımı, Krokanlı Bienenstich ve Karışık Meyveli Fondanlı Bienenstich yapmayı öğrenebilirsiniz. Biletler için buraya tıklayın.

workshop

Gülmek isteyenler ise buraya

Eğer Ankara’daysanız ve biraz gülmek istiyorsanız ve hatta annenizi zorla sahneye çıkarmaya da varsanız Çankaya’daki Berlin Pub’daki etkinlik tam size göre. Herkesin 5 dakika boyunca sahnede kaldığı ve şakalarını sergiledi bu Açık Mikrofon Stant-Up akşamının biletleri burada.

Müze alternatifi

Pazar günü hem Yerebatan Sarnıcı ve Büyük Saray Mozaikleri Müzesi gezisi hem de Topkapı Sarayı ve Harem Turu var. Bunların her ikisi de sabah saatlerinde gerçekleşiyor. Eğer daha önce bu tarihi yerleri görmediyseniz anneniz ile tatlı bir kaçamak haline dönüştürebilirsiniz.
Yerebatan Sarnıcı ve Büyük Saray Mozaikleri Müzesi gezisi için biletler burada.
Topkapı Sarayı ve Harem Turu için ise burada.

Kurs değil eğlence

Çeşitli illerde yer gerçekleşen Masterpiece etkinliklerinden bir tanesi Masterpiece Eskişehir’de gerçekleşiyor. “Anneler Gününe Özel Heykel” atölyesi müzikler eşliğinde gerçekleşiyor. Atölyede yer alan sanatçıların yönlendirmeleri ile yapacağınız heykeller ile size ait bir sanat eserinizin olacağı keyifli bir etkinlik. Biletleri de ise burada.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR